×

در معاملات چهارشنبه حقیقی ها ۷۷ درصد بیشتر نسبت به دیروز پول خارج کردند

 • کد نوشته: 239331
 • ۱۸ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • روند ادامه دار خروج پول توسط حقیقی های بازار سبب شد تا امروز نسبت به دیروز خروج پول 77 درصد بیشتر شود.
  در معاملات چهارشنبه حقیقی ها ۷۷ درصد بیشتر نسبت به دیروز پول خارج کردند
 • در معاملات روز چهارشنبه هجدهم بهمن ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۸۳۸ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۹۸ هزار و ۸۶ واحد رسید.

  شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش ۹۲ واحدی در رقم ۷۳۸ هزار و ۶۷۰ واحدی ایستاد.

  شاخص کل فرابورس با افت ۱۴ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۴۱۶ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۱۹۸ واحد به سطح ۱۳۷ هزار و ۸۲ واحد رسید.

  خروج پول حقیقی از بورس

  روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۲۹۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد که نسبت به دیروز افزایش ۷۷ درصدی داشته است.

  امروز نماد دی بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۳۵ میلیارد تومان بود. پس از دی، نمادهای کرومیت، خساپا، آسیاتک و اخابر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

  در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فنر، پخش، کسرام، ثپردیس و فزر تعلق داشت.

  021118

  نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

  امروز فارس، کنور و کگل نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فاسمین، رمپنا و کچاد از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

  در فرابورس نیز نمادهای بپاس، هرمز و انتخاب بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، کگهر و ثپردیس  بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

  در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد داتام بیشترین تراکنش را داشت و کساپا و تکاردان در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فنر، فصبا و نخریس بیشترین تراکنش را داشتند.

  021118

  ارزش معاملات سهام

  امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۳۰ هزار و ۳۱۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۲ هزار و ۴۰۷ میلیارد تومان بود که ۷۴ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

  ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۱۱ صدم درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان رسید.

  صف‌های خرید و فروش بورس

  در معاملات چهارشنبه، ۵۶ نماد صف خرید داشتند و ۳۹ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۱۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲۸۳ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۲۸ درصدی به ۳۲۷ میلیارد تومان رسید.

  منبع: اکوایران
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *