×

در چه صورت سود سهام عدالت برای مشمولان واریز نمی‌شود؟ / طرحی برای اختصاص سهام عدالت به نوزادان در دستورکار نیست

 • کد نوشته: 232901
 • ۲۰ آذر ۱۴۰۲
 • ۰
 • دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت توضیحاتی را درباره حواشی مطرحه پیرامون سهام عدالت ارائه داد.
  در چه صورت سود سهام عدالت برای مشمولان واریز نمی‌شود؟ / طرحی برای اختصاص سهام عدالت به نوزادان در دستورکار نیست
 • مهدی حاجی‌وند با اشاره به این که طرح توزیع سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ تاکنون در کشور در حال اجرا است، گفت: با پایان یافتن مهلت ۱۰ ساله تسویه اقساط سهام عدالت از محل سود سالیانه، چند سالی است که این سود به حساب مشمولان واریز می‌شود.

  دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت افزود: در این راستا امسال نیز قرار است سود سهام عدالت در دو نوبت به حساب مشمولان واریز شود که نوبت نخست آن تا پایان آذرماه و نوبت بعدی هم تا پایان سال خواهد بود.

  وی در خصوص آخرین خبرها از توزیع سود سهام عدالت در سالجاری اذعان داشت: با پایان یافتن فصل مجامع، بیشتر شرکتهایی که بخشی از سهام آنها در قالب سهام عدالت به مشمولان واگذار شده است و به آنها شرکت‌های سرمایه‌پذیر گفته می‌شود، تمام یا بخشی از سود مجامع خود را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه واریز کرده‌اند و برای شرکت‌های باقیمانده نیز نامه‌نگاری و پیگیری‌ها انجام شده و در مرحله دریافت سود مجامع از این شرکت‌ها هستیم.

  حاجی‌وند تصریح کرد: تلاش می‌شود طبق وعده داده شده بخش نخست سود سهام عدالت تا پایان آذرماه به حساب مشمولان واریز شود.

  نکاتی در مورد شماره شبای بانکی دارندگان سهام عدالت

  دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت با بیان این که برخلاف یارانه نقدی که به حساب سرپرست خانوارها واریز می‌شود، سود سهام عدالت به حساب افراد واریز خواهد شد، گفت: سهامداران برای دریافت سود سهام عدالت نباید اقدام خاصی انجام داده، نباید به جایی مراجعه کرده و نباید مبلغی را پرداخت کنند.

  وی افزود: سود سهام عدالت طبق روال معمول سال‌های گذشته به حساب دارندگان این سهام واریز می‌شود و در صورتی شماره شبای نادرست درج شده باشد، و یا مواردی چون حساب بانکی مشترک، راکد بودن حساب، اعلام شماره حساب شخص دیگر، ارزی بودن حساب بانکی و یا مسدود بودن حساب رخ داده باشد، سهامداران عدالت نباید منتظر دریافت سود باشند.

  حاجی‌وند اضافه کرد: بر این است لازم است این دسته از سهامداران با مراجعه به سامانه سجام اقدام به درج شماره شبای جدیدی کنند که مشمول موارد ذکر شده نباشد.

  دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: مشکل‌دار بودن حساب بانکی و عدم واریز سود سهام عدالت، منجر به از میان رفتن سود نخواهد شد و در صورتی که افراد اقدام به درج شماره شبای بانکی خود کنند، سود سهام عدالت به حساب آنها واریز می‌شود.

  اختصاص سهام عدالت به نوزادان مطرح نیست

  حاجی‌وند همچنین در خصوص خبری که برخی از رسانه‌ها با عنوان افزایش سهام عدالت نوزادان مطرح کرده‌اند، گفت: مطابق ماده ۱۱ قانون جوانی جمعیت، وزارت اقتصاد و دارایی برای متولدین سال ۱۴۰۰ به بعد، باید مبلغی را جهت سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهامی قابل معامله (ETF) اختصاص دهد، که این مطلب به اشتباه این گونه برداشت شده که این سهام، همان سهام عدالت است.

  دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت افزود: در حال حاضر هیچ‌گونه ثبت نامی برای اختصاص سهام عدالت به مشمولان جدید وجود ندارد و لازم است هموطنان عزیز خبرهای مرتبط با سهام عدالت را از رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.

  منبع: تسنیم
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *