×

دو موضوع مسکن و مهار تورم در صدر خواسته های مردم از مجلس بعدی

 • کد نوشته: 239984
 • ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد که دو موضوع مسکن و مهار تورم در صدر خواسته های مردم از مجلس دوازدهم است.
  دو موضوع مسکن و مهار تورم در صدر خواسته های مردم از مجلس بعدی
 • انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و در فاصله ۱۷ روز مانده به این رویداد بزرگ، تنور انتخابات در حال گرم شدن است. مشارکت مردم در انتخابات، نشان دهنده میزان علاقه و آگاهی سیاسی مردم از مسائل جامعه است. عوامل مختلفی بر مشارکت سیاسی مردم موثر هستند. عوامل فردی، عوامل اجتماعی، عوامل سیاسی و عوامل اقتصادی.

  عملکرد اقتصادی مجلس، یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر میزان مشارکت مردم در انتخابات است چرا که اقتصاد  یکی از مهمترین حوزه های زندگی بشر است و نقش مهمی در تأمین رفاه و آسایش مردم ایفا می‌کند اما مردم چه مطالبات اقتصادی از مجلس آینده دارند؟

  اخیرا نظرسنجی از شهروندان تهرانی درباره این موضوع توسط مرکز افکار سنجی سرمایه انجام شده است که در ادامه بخشی از نتایج آن را میخوانید. لازم به ذکر است که اطلاعات مربوط به افراد از طریق پرسشنامه ساختاریافته به صورت مصاحبه رودرو انجام شده است.

   اولویت های اقتصادی مردم

  اولویتهای اقتصادی که مجلس آینده از نظر شما باید در دستور کار خود قرار دهد را نام ببرید؟ این سوالی است که از ۱۰۰۸ نفر در بازه ۳ الی ۱۳ دیماه ۱۴۰۲ پرسیده شده است. ۲۰.۹ درصد  مسکن و اجاره بها، ۱۷ درصد مهار تورم و گرانی، ۱۵.۴ درصد اشتغال،‌۷.۳ درصد ازدواج آسان و جوانان و حمایت از آن‌ها، ۴.۸ درصد بهبود وضعیت اقتصادی، ۴.۶ درصد رسیدگی به معیشت مردم، ۴.۴ درصد افزایش حقوق و دستمزدها (بازنشستگان، معلمان و کارگران) ۳.۱ درصد رسیدگی به بازار خودرو و نظارت بر قیمت ها، ۲.۹ درصد مبارزه با اختالسگران و مفاسد اقتصادی، ۳.۱ درصد نظارت و کنترل دولت بر بازار و قیمت‌ها، ۱.۲ درصد کاهش مالیات اصناف کم درآمد و افزایش مالیات بر ثروتمندان و خانه های خالی، ۱.۱ درصد خواهان شفاف سازی و ۱۶.۲ درصد از مردم دیگر موارد را در صدر اولویت‌های خود بیان کرده‌اند.

   

  مطالبات اقتصادی مردم از مجلس دوازدهم

   

   

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *