×

سهمیه سوخت بنزین ۱۵۰۰ تومانی تغییری نکرده است /کاهش سهمیه بنزین آزاد برای جلوگیری از قاچاق سوخت

 • کد نوشته: 237531
 • ۰۲ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • خبرهای تکمیلی نشان می دهد که سهمیه بنزین 1500 تومانی در کارت های سوخت هیچ تغییری نداشته و فقط سهمیه بنزین آزاد به دلیل جلوگیری از قاچاق سوخت با کاهش همراه بوده است.
  سهمیه سوخت بنزین ۱۵۰۰ تومانی تغییری نکرده است /کاهش سهمیه بنزین آزاد برای جلوگیری از قاچاق سوخت
 • وزارت نفت برای جلوگیری از قاچاق سوخت، سهمیه بنزین آزاد سواری‌ها را کاهش داده است. با این حال، سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی تغییری نکرده است.

  مردم در استفاده از کارت‌های جایگاه‌های سوخت محدودیتی ندارند و می‌توانند پس از استفاده از سهیمه بنزین آزاد کارت‌های سوخت خود، از کارت‌های سوخت جایگاه‌ها نیز استفاده کنند.

  آمارها حاکی است که اکثریت قابل توجه مردم تا پیش از این نیز برای استفاده از بنزین آزاد، از کارت‌های سوخت جایگاه‌ها استفاده می‌کردند.

  همچنین ذخیره سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی که تا قبل از کرونا ۶ ماه بود و در دوران کرونا به ۹ ماه افزایش یافته بود، مجددا به ۶ ماه بازگشته است.

  جریان منتقد دولت سیزدهم در ۲ سال اخیر بارها شایعاتی درباره گران کردن بنزین مطرح کرده که هیچ یک درست نبوده است. درباره تغییرات فنی در توزیع بنزین آزاد نیز همین جریان تلاش دارد محدودیت‌های گسترده در توزیع بنزین را القا کند که نادرست بودن این ادعاها در ۲ سال اخیر اثبات شده است.

  منبع: ایرنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *