سهم ۱۵ درصدی بخش خصوصی در بورس و فرابورس


نجفی عرب، رییس اتاق تهران در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران گفت: دستگاه های اجرایی توجهی به مواد دو و سه قانون بهبود محیط کسب و کار ندارند، اغلب بخشنامه هایی که ابلاغ می شود بدون مشورت با بخش خصوصی است.

علی رغم تاکید حضرت آقا مبنی بر افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد و خارج شدن دولت در صورت حضور بخش خصوصی، این اتفاق رخ نمی‌دهد و شاهد رقابت دولت با بخش خصوصی هستیم.

۸۵ درصد سهم بورس و فرابورس متعلق به دولت و شرکت های شبه دولتی است و کمتر از ۱۵ درصد سهم بخش خصوصی است و این یک شاخص عیان در تضاد با افزایش سهم بخش خصوصی است.

در بودجه ۱۴۰۳ این اختیار به سازمان مالیاتی داده می شود که برای جلوگیری از فرار مالیاتی مودی، حساب ذی‌النفع را مسدود کند و ظرف مدت پنج روز این پول را به حساب سازمان مالیاتی واریز شود و بانک های عامل هم در برابر اجرای این حکم مسئول هستند. این مصوبه بلایی برای تولیدکنندگان است.

رابطه ما با دنیا ۴ روز قطع می شود، همه کشورهای اسلامی تعطیلات آخر هفته را جمعه و شنبه و یا شنبه و یکشنبه کرده اند، پیشنهاد بخش خصوصی تعطیلی جمعه و شنبه است. نماینده دولت به دنبال است که این دو روز تعطیلی در مجلس تصویب و اختیار این که کدام روزها تعطیل باشد به دولت داده شود. این‌طور باشد یک دولت می گوید پنجشنبه باشد یکی دیگر می گوید شنبه باشد. نباید این اتفاق بیفتد، فعالان اقتصادی نمی توانند برنامه ریزی کنند.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *