شتاب در افزایش قیمت خودرو/ برخی خودروها قیمت های جدیدی را به ثبت می رسانند


دور افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو تند شد و برخی خودروها در حال ورود با کانال‌های جدید قیمتی هستند.

افزایش قیمت‌ها در شرایطی است که به اعتقاد فعالان بازار، تا ماه گذشته رکود حاکم بر بازار خودرو و انتظار خریداران برای ورود و عرضه مدل‌های تازه خودرو، بازار را ریزشی کرده بود. اما اکنون خبرهای افزایش قیمت خودرو جانشین اخبار رکود شده‌اند.

گزارش‌های میدانی از روند بازار خودرو نشان از افزایش ۵ تا ۶۰ میلیون تومانی قیمت‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته حکایت دارد. بر این اساس، قیمت پراید ۱۵۱ مدل ۱۴۰۲ به ۲۹۵ میلیون تومان رسید. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نسبت به روز گذشته ۱۵ میلیون تومان گران شد و به ۵۷۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرد. همچنین پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ با افزایش ۵ میلیون تومانی، ۶۹۵ میلیون تومان به فروش رفت.

قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ هم ۶۲۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد که افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت را نشان می‌دهد.

در این میان، قیمت تارا اتوماتیک V۲ مدل ۱۴۰۲ با افزایش ۱۰ میلیون تومانی، ۸۴۵ میلیون تومان شد. تارا دنده ای V۱ مدل ۱۴۰۲ نیز به قیمت ۷۳۰ میلیون تومان رسید که ۵ میلیون تومات افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

بنا به این گزارش، روند قیمت‌ها در بازار خودرو حاکی از آن است که قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به ۹۲۰ میلیون تومان رسیده که رشد ۲۰ میلیون تومانی قیمت را طی ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد. قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم ۲۰ میلیون تومان بالا رفت و به ۶۷۵ میلیون تومان رسید.

در همین حالا، قیمت راناپلاس پانوراما مدل ۱۴۰۲ در بازار با افزای ۲۰ میلیون تومانی، ۵۹۰ میلیون تومان شد.

در این میان، قیمت هایما ۸S مدل ۱۴۰۲ به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسید که ۶۰ میلیون افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

قیمت ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۷۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است. در عین‌حال، کوییک دنده‌ای R مدل ۱۴۰۲ در حدود ۳۷۵ میلیون قیمت پیدا کرده که ۱۰ میلیون افزایش قیمت داشته است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *