×

صمد حسن زاده با چه درصد آرایی ، رئیس اتاق بازرگانی شد ؟ / آنچه در انتخابات امروز رئیس اتاق بازرگانی گذشت

 • کد نوشته: 237471
 • ۰۱ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • در جریان انتخابات پرحاشیه اتاق بازرگانی ایران ، سرانجام در روز جاری صمد حسن زاده به سمت ریاست اتاق انتخاب شد.
  صمد حسن زاده با چه درصد آرایی ، رئیس اتاق بازرگانی شد ؟ / آنچه در انتخابات امروز رئیس اتاق بازرگانی گذشت
 • حسین سلاح ورزی خرداد ماه امسال با کسب ۲۶۵ رای از کل ۴۲۶ رای ثبت شده، به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران انتخاب شد. اما مدتی بعد برخی رسانه‌ها اسنادی مبنی بر این که سلاح‌ورزی پیش از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی از سوی، وزارت اطلاعات رد صلاحیت شده بود، منتشر کردند. این نقطه آغازی بر جدال هفت ماهه دولت و بخش خصوصی بود که امروز با برگزاری مجدد انتخابات کرسی ریاست اتاق به پایان رسید.

  بر این اساس امروز اول بهمن ماه (یکشنبه) انتخابات مجدد ریاست اتاق بازرگانی ایران در هشتمین جلسه هیئت نمایندگان دور دهم اتاق ایران، برگزار شد. در ابتدای این جلسه سلاح‌ورزی موضوعاتی را مطرح کرد؛ برای مثال او گفت که از سمت خود کناره‌گیری نکرده است. اما در جلسه اخیر هیئت رئیسه اتاق بازرگانی با شورای عالی نظارت اعلام شد که تاکید بر لزوم برگزاری انتخابات مجدد ریاست اتاق بازرگانی، خواست رئیس جمهوراست که در حال پیگیری است، بنابراین تصمیم هیئت رئیسه این شد که انتخابات یکم بهمن ماه برگزار شود.

  سلاح‌ورزی همچنین خطاب به میرمحمدصادقی، رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران، انتقاداتی نسبت به تمدید ماموریت انجمن نظارت مطرح کرد که با واکنش تند میرمحمدصادقی همراه شد.

  رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران در پاسخ گفت: ما می‌خواهیم که انتخابات اتاق بازرگانی به‌صورت قانونی برگزار شود و در صورتی که بالاترین مرجع اتاق تصمیمی بگیرد، باید انجام شود و اتاق دیگر جای بحث‌های حقوقی نیست. جای بحث‌های حقوقی دادگاه و مرجع قضایی است و اتاق باید تنها اجرا کند.

  در نهایت بعد از این حواشی، انتخابات آغاز شد و همان ابتدا از بین ۲۱ داوطلب تعیین صلاحیت شده، ۱۴ داوطلب انصراف دادند و سایر داوطلبان، هر کدام در حدود سه دقیقه برنامه‌های خود را ارائه دادند. اما در این بخش هم سه نفر دیگر از کاندیدای ریاست اتاق انصراف دادند و در نهایت رقابت برای کرسی ریاست اتاق بازرگانی بین چهار نفر، یعنی صمد حسن زاده، احد عظیم زاده، مجتبی غیابی و فرج الله معماری ادامه یافت که از بین آن‌ها صمد حسن زاده با کسب ۲۰۸ رای از کل ۴۱۳ رای ثبت شده، به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران انتخاب شد.

  همچنین فرج الله معماری ۱۸۱ رای، احد عظیم زاده ۱۵ رای و مجتبی غیابی پنج رای کسب کردند و سه رای نیز باطله بود. همچنین شنیده‌ها حاکی از این است که معماری گزینه مورد نظر سلاح‌ورزی بوده که تنها با اختلاف ۲۷ رای نتوانست کرسی ریاست اتاق را از آن خود کند.

  در ادامه این جلسه، با توجه به اینکه صمد حسن زاده پیش از این عضو هیئت رئیسه بود، انتخابات دیگری برای عضو جایگزین او در هیئت رئیسه برگزار شد و در نهایت حسین پیرموذن به هیئت رئیسه اتاق راه یافت.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *