طرح فیبر نوری برای ۶ میلیون خانوار اجرایی شده است / افزایش قابل ملاحظه سرعت اینترنت با فیبر نوری


«عیسی زارع پور» امروز سه شنبه هفدهم بهمن ماه در جریان سفر به یزد و افتتاح طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهر میبد در جمع خبرنگاران، طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب‌ و کارها را مهم‌ترین طرح ارتباطاتی کشور خواند و گفت: این طرح هم کیفیت و هم سرعت اینترنت مردم را چند ۱۰ برابر خواهد کرد و به عنوان یکی از زیرساخت توسعه کشور، استانها و شهرها در حال حاضر و در دهه‌های آینده محسوب می‌شود.

وی با بیان این که در حال حاضر قریب به شش میلیون خانوار در کشورمان تحت پوشش فناوری فیبر نوری هستند، گفت: این خانوارها و مردم عزیز شهر میبد که از امروز به این فناوری دسترسی دارند، می‌توانند به اپراتورهای مربوط برای بهره‌مندی از این ظرفیت درخواست ارائه کنند و اپراتور نیز متعهد است در بازه زمانی کمتر از یک ماهه این سرویس جدید را برای متقاضیان فراهم کنند.

زارع پور با بیان این که متقاضیان برای دریافت این سرویس تنها هزینه مودم را پرداخت خواهند کرد و سایر هزینه‌ها توسط دولت و اپراتور تامین شده است، خاطرنشان کرد: کاربران در قالب این سرویس به سرعت بیش از ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه یعنی حدود ۷۰ برابر سرعت فعلی دسترسی خواهند داشت.

وزیر ارتباطات این فناوری را هدیه دولت سیزدهم در دهه فجر به مردم عزیز استان یزد و شهر میبد خواند و گفت: خوشبختانه درحال حاضر فیبر نوری مناطل و کسب و کارها در شهرهای میبد، حمیدیا و بافق به طور کامل راه‌اندازی شده و در شهر یزد نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در مجموع بین ۶۰ تا ۷۰ درصد استان تحت پوشش قرار دارند که امیدواریم ظرف سه ماه آینده حداکثر استان از این خدمات برخوردار شوند.

گفتنی است؛ وزیر ارتباطات قبل از ظهر امروز عملیات اجرای فیبر نوری منازل و کسب‌ و کارها در شهرستان اردکان به طول ۷۰ کیلومتر که قرار است تا سه ماهه اول سال آینده آماده بهره برداری شود را کلنگ‌زنی کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *