×

عرضه مرغ افزایش و عرضه گوشت در دی ماه کاهش یافت

 • کد نوشته: 239833
 • ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • مرکز آمار اعلام کرد که عرضه مرغ افزایش و عرضه گوشت در دی ماه کاهش یافته است.
  عرضه مرغ افزایش و عرضه گوشت در دی ماه کاهش یافت
 • بر اساس نتایج طرح آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه دی سال جاری، وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ جمعا ۳۳۵۱۰ تن گزارش شده که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

  بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ۱۸٬۲۲۶ تن که ۵۴.۴ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌ شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با  ۱۱٬۸۸۱ تن، بز و بزغاله با  ۲٬۲۶۶ تن و سایر انواع دام با ۱٬۱۳۷ تن به‌ترتیب ۳۵.۴ درصد، ۶.۸ درصد و ۳.۴ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

  مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده کاهش ۱۸ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار تولید گوشت در دی ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۱ برای گوسفند و بره ۲۹ درصد، برای بز و بزغاله ۱۹ درصد، برای گاو و گوساله ۱۲ درصد و برای گاومیش و بچه‌گاومیش ۱۴ درصد کاهش و برای شتر و بچه‌شتر ۹۳ درصد افزایش داشته است.

  همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (آذر) در حدود ۹ درصد کاهش داشته است.

  وضعیت عرضه گوشت طیور

  همچنین مطابق نتایج این طرح، وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی۱۴۰۲ جمعا ١۹۲٬۰۸۷ تن گزارش شده که سهم گوشت مرغ بیش از سایر انواع طیور بوده است.

  بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت مرغ با ١٨۷٬۰۱۹ تن حدود ۹۷.۴ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت بوقلمون با ١٬٩۴۱ تن و سایر انواع طیور با ۳٬۱۲۷ تن، به‌ترتیب ١ درصد و ۱.۶ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌ است.

  مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده افزایش دو درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

  همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در دی ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (آذر) در حدود  چهار درصد افزایش داشته است.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *