فزایش تولید روزانه ۱۲ میلیون مترمکعب گاز محقق شد


طرح‌های افزایش تولید گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران امروز (جمعه، ششم بهمن‌) با حضور «محسن خجسته‌مهر» معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در منطقه عملیاتی «خانگیران» که با توسعه پروژه‌های تازه و انجام اقدام‌های اصلاحی به نتیجه رسیده است، به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید.

در این آیین که در منطقه عملیاتی خانگیران سرخس برگزار شد، در ارتباط ویدئو کنفرانسی با مناطق عملیاتی «آغار»، «دالان» و «شانول»، طرح‌های عملیاتی و همچنین تولید از چاه ۷۸ خانگیران به بهره‌برداری رسید.

بر اساس این گزارش، همسو با سیاست‌های دولت سیزدهم و وزارت نفت برای افزایش تولید نفت و گاز، برنامه جامع توسعه و تولید از میدان‌های نفتی و گازی کشور در شرکت ملی نفت ایران طرح‌ریزی شد.

از سویی، برنامه افزایش تولید گاز در دستور کار شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار گرفت و با همت و تلاش متخصصان شرکت ملی نفت ایران در مناطق عملیاتی این شرکت، افزایش تولید تا روزانه بیش از ۱۲ میلیون متر مکعب محقق شد.

۶ میلیون مترمکعب از این افزایش تولید مربوط به منطقه زاگرس جنوبی شامل چهار میلیون مترمکعب با آغاز بهره‌برداری از میدان آغار ۲ و بقیه مربوط به افزایش تولید از میدان دالان تا ۲ میلیون مترمکعب است.

۶ میلیون مترمکعب دیگر مربوط به افزایش تولید سه میلیون مترمکعبی از میدان گازی خانگیران با حفاری و تولید از چاه‌های ۷۶ و ۷۸ و سه میلیون مترمکعب دیگر نیز شامل افزایش برداشت از میدان ذخیره‌سازی شوریجه D است.

افزایش تولید گاز از میدان خانگیران سبب پایداری شبکه گازرسانی در ۶ استان‌ خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران و سمنان می‌شود.

این دستاورد ارزشمند حاصل تلاش شبانه‌روزی متخصصان توانمند شرکت ملی نفت ایران بوده و امید است برکات حاصله از آن برای رفاه مردم و آبادانی ایران ثمربخش باشد.

در این مراسم، علاوه بر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، «مهدی حیدری» مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، «احسان قاضی‌زاده هاشمی» نماینده مجلس شورای اسلامی و برخی از مسوولان ارشد استان خراسان رضوی حضور داشتند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *