×

قرارداد ۶ میلیارد دلاری قطر برای افزایش تولید نفت

 • کد نوشته: 238603
 • ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • شرکت دولتی قطر انرژی، قراردادهای مهندسی و نصب به ارزش مجموعا ۶ میلیارد دلار برای توسعه فاز بعدی میدان نفتی الشاهین منعقد کرده است که تولید در این میدان بزرگ فراساحلی را حدود ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می دهد.
  قرارداد ۶ میلیارد دلاری قطر برای افزایش تولید نفت
 • اعطای قرارداد بخشی از مرحله سوم توسعه الشاهین، از زمانی است که شرکت نفت شمال در ژوئیه سال ۲۰۱۷، اداره این میدان را به دست گرفت. این شرکت، یک سرمایه گذاری مشترک بین قطر انرژی و توتال انرژی است که ۷۰ درصد آن را قطر انرژی و ۴۰ درصد باقی مانده را توتال در اختیار دارد.

  انتظار می رود اولین نفت از فاز بعدی توسعه میدان الشاهین، در سال ۲۰۲۷ تولید شود و بیش از ۲۰۰ حلقه چاه حفاری و یک مجتمع فرآیند متمرکز جدید، ۹ سکوی سرچاهی راه دور و خطوط لوله مرتبط نصب شود.

  سعد الکعبی، وزیر امور انرژی قطر و رئیس شرکت قطر انرژی گفت: با انعقاد این قراردادها، گام مهمی در جهت تحقق پتانسیل کامل میدان الشاهین برداشته ایم که حدود نیمی از نفت خام امروز قطر را تولید می کند.

  قطر انرژی اعلام کرد الشاهین تولید تجاری خود را در سال ۱۹۹۴ آغاز کرد و توسعه قابل توجهی برای رسیدن به نرخ تولید نفت ۳۰۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۰۷ انجام داد.

  بر اساس گزارش اویل پرایس، ماه گذشته، قطر انرژی در نخستین قرارداد نفتی پنج ساله، قراردادی را با شل امضا کرد که بر اساس آن، شرکت دولتی قطر سالانه تا ۱۸ میلیون بشکه نفت خام را به این شرکت بزرگ تحویل می‌دهد.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *