×

هزینه تعویض بخاری های راندمان پایین در کشور چقدر است؟

 • کد نوشته: 237108
 • ۲۸ دی ۱۴۰۲
 • ۰
 • عاون هماهنگی و محیط کسب‌وکار وزارت صمت گفت: ۲۰ میلیون بخاری در کشور وجود دارد که باید ۳۰۰ تا ۴۰۰ همت برای جابه‌جایی آن‌ها با بخاری‌های با راندمان بهتر هزینه شود
  هزینه تعویض بخاری های راندمان پایین در کشور چقدر است؟
 • حمدمجید فولادگر امروز ۲۸ دی‌ماه، در آیین افتتاح پویش مردمی‌سازی مدیریت مصرف با کاهش ۱۰ درصدی در بخش خانگی، اظهار کرد: ما تقریبا در روزهای سرد سال ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون متر مکعب ناترازی روزانه گاز داریم.

  وی افزود: ۲۰ میلیون بخاری در کشور وجود دارد که باید ۳۰۰ تا ۴۰۰ همت برای جابه‌جایی آن‌ها با بخاری‌های با راندمان بهتر هزینه شود. اگر این اتفاق رخ دهد، مصرف نصف می‌شود و روزی ۱۰۰ میلیون متر مکعب صرفه‌جویی خواهیم داشت.

  فولادگر بیان کرد: بخشی از این ۳۰۰ تا ۴۰۰ همت را مردم باید تقبل کنند و بخشی نیز برعهده صنعت است. اگر این کار از نظر اقتصادی برای صنعت به صرفه نباشد، صنعت به سختی می‌تواند منابع خود را در این زمینه هدایت کند. این کار برای پتروشیمی به صرفه بوده و برای سایر صنایع نیز باید به سمت عدد پتروشیمی برویم تا تبدیل به نهضت ملی شود.

  معاون هماهنگی و محیط کسب‌وکار وزارت صمت با اشاره به پویش مردمی‌سازی مدیریت مصرف گاز عنوان کرد: این پویش نماد حکمرانی مردمی است که بخش‌های مختلف پای کار آمدند، صنایع نیز مشارکت کردند و این اتفاق رخ داد.

  وی خاطرنشان کرد: ما ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه دانش‌بنیان داریم که می‌توانند این صرفه‌جویی‌ها را با شبیه‌سازی کردن رقم بزنند. اگر بتوانیم به این شرکت‌ها تضمین دهیم، می‌توانیم از ظرفیت آن‌ها نیز استفاده کنیم.

  فولادگر با اشاره به اینکه ما فرصتی برای جهش اقتصادی حاصل از بهره‌وری در زمینه مصرف گاز داریم، تصریح کرد: در کشور چندان روی بهره‌وری کار نکردیم، در نتیجه بهره‌وری پایین است. اگر به حوزه بهره‌وری توجه کنیم می‌توانیم از منافع اقتصادی آن بهره‌مند شویم

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *