«وارن بافت» ۱۰ میلیون از سهم شرکتش در اپل را فروخت

بافت

«وارن بافت»، سرمایه‌گذار ۹۳ ساله که رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت «برکشر هاتاوی» است، تصمیم گرفته تا بخشی از سهام خود در اپل را بفروشد.

بافت اولین بار در سال ۲۰۱۶ سرمایه‌گذاری خود روی اپل را شروع کرد و از آن زمان تاکنون سرمایه‌گذاری خود را افزایش داده است. سال ۲۰۱۷، او سهام خود در اپل را تقریباً چهار برابر کرد و تا سال ۲۰۲۲، شرکت Berkshire Hathaway او بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از سهام اپل درآمد کسب کرده است.

حالا فایننشال تایمز در گزارشی ادعا کرده که شرکت بافت ۱۰ میلیون سهام اپل را در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ فروخته است که حدود ۱.۱ درصد از کل سهام برکشر هاتاوی در غول فناوری را شامل میشود.

بافت همچنین سهام خود در اچ‌پی (HP) را نیز ظاهرا کاهش داده است.

علاقه وارن بافت به اپل

با این وجود، شرکت بافت اکنون ۵.۹ درصد از کل سهام اپل را در اختیار دارد و فایننشال تایمز می‌گوید ارزش این میزان تا پایان سال ۲۰۲۳، ۱۷۴ میلیارد دلار بوده است. بافت در سال ۲۰۲۲ فاش کرده بود که برکشایر هاتاوی بیش از ۳۱ میلیارد دلار برای خرید سهام اپل هزینه کرده است.

البته این اولین باری نیست که برکشایر هاتاوی سهام خود در اپل را کاهش می‌دهد. در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ نیز این شرکت ۳۶ میلیون از سهام خود را فروخت و سپس در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰، حدود ۶ درصد دیگر را نیز به فروش رساند.

فایننشال تایمز همچنین اشاره می‌کند که بافت سال ۲۰۲۱ فروش اخیر سهام اپل را «احتمالا اشتباه» خوانده بود.

بافت که به «حکیم اوماها» (Sage of Omaha) معروف است، آیفون را یک «محصول خارق‌العاده» توصیف می‌کند. او همچنین گفته که این دستگاه تا اندازه‌ای برای کاربران مهم است که «اگر مجبور شوند ماشین دوم یا آیفون خود را کنار بگذارند، ماشین دوم خود را رها می‌کنند».


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *