واریز سود سنواتی توسط ۴ شرکت در هفته چهارم بهمن ماه / سود جاری توسط ۴ شرکت برای سهامداران واریز شد


اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در هفته چهارم بهمن ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۴ ناشر سود سنواتی و ۴ ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده‌اند.

واریز سود سنواتی ۴ شرکت

بر اساس این گزارش، در این دوره زمانی، ۴ شرکت‌ « سرمایه‌گذاری ‌اعتلاء‌البرز، سوژمیران، کاشی ‌صدف‌ سرام‌ استقلال ‌آباده، سهامی‌عام‌ صنعتی‌ مینو»، سود سنواتی ۱۱هزار و ۸۳۳ سهامدار را که شامل ۳۶ میلیارد و ۷۶۹ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.

پرداخت ۳۴۱ میلیارد تومان سود جاری

همچنین تا پایان هفته چهارم بهمن ماه امسال، ۴ ناشر « قند ارومیه، صنایع‌ پتروشیمی ‌تخت ‌جمشید، لبنیات ‌کالبر، سیمان ‌سفید شرق »، سود جاری ۳۰ هزار و ۷۱۱ سهامدار که شامل ۳۴۱ میلیارد و ۶۶۳ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *