ورود پول حقیقی به بورس پس از ۱۱ روز متوالی / سهم بیشتر نمادهای کوچک و متوسط از سبزی بورس


در معاملات روز یکشنبه هشتم بهمن ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران هزار و ۲۰۵ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۶ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد ۷ هزار و ۱۲۲ واحدی در رقم ۷۴۰ هزار و ۴۴۸ واحدی ایستاد.

شاخص کل فرابورس با رشد ۱۶۶ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۶۶۱ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و ۶۷۶ واحد به سطح ۱۳۷ هزار و ۴۲۱ واحد رسید.

ورود پول حقیقی به بورس

روز یکشنبه پس از ۱۱ روز کاری متوالی خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و ۲۹ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وار شد.

امروز نماد ثاخت بیشترین ورود پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۲۴ میلیارد تومان بود. پس از ثاخت، نمادهای مفاخر، شیراز، واتی و خزامیا بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای شستا، فصبا، فملی، وکغدیر و فولاد تعلق داشت.

بنابراین نمادهای کوچک و متوسط بیشتر با ورود پول مواجه بودند و سهم بیشتری از بخش سبزرنگ بازار سهام داشتند.

021108

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز سدشت، ثشاهد و شپدیس نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای شستا، شپنا و کگل از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای هرمز، شگویا و آریا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای انتخاب، فصبا و عالیس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد داتام بیشترین تراکنش را داشت و شستا و خزامیا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نخریس، فصبا و کرومیت بیشترین تراکنش را داشتند.

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۲۵ هزار و ۸۰ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۵ هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان بود که ۶۱ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۲۲ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۴ هزار و ۹۸۸ میلیارد تومان رسید.

021108

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد کگل بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۳۷۰ میلیارد تومان بود.

پس از کگل، بورس بیشترین ارزش معاملات را داشت و شستا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد نخریس و کرومیت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شسیتا با تعداد ۸۴۴ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۴۳۹ سهم در صدر قرار گرفته است. کگل در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به بورس تعلق داشت. دو نماد داتام و کرمان نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات یکشنبه، ۹۸ نماد صف خرید داشتند و ۳۴ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۱ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۳۲۴ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۳ درصدی به ۲۳۸ میلیارد تومان رسید.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *