وزیر ارتباطات از اختصاص بسته اینترنتی به مناسب عید نوروز و ماه رمضان خبر داد


عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هایت دولت در جمع خبرنگاران گفت: سال آینده سال پرباری در حوزه فضایی خواهد بود.

وی درخصوص پروژه فیبر نوری در حوزه کسب و کارها عنوان کرد:سال گذشته ۲.۵ میلیون خانوار پوشش فیبر نوری داشتیم و امروز به حدود سه برابر افزایش یافته است و بیش از ۷ میلیون خانوار را تحت پوشش داریم اتفاق بسیار بزرگی است و تقریبا برای ۳۵ درصد مردم دسترسی به اینترنت‌های پرسرعت هزار مگابایت بر ثانیه فراهم شده است. البته باید درخواست بدهند که در این شهرها برایشان متصل شود اما در عین حال امکان آن فراهم شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در حوزه پنجره هوشمند هم با پیگیری سایر رسانه‌ها به‌خصوص صدا و سیما اتفاق خوبی افتاد و الان بیش از ۶۰ درصد خدمات از این طریق ارائه می‌شود البته براساس قانون قرار بود ۱۰۰ درصد خدمات ارائه شود اما اینکار صورت نگرفت.

زارع‌پور تصریح کرد: در قانون برنامه هفتم توسعه آمده است دستگاه ها باید هر سال ۲۰ واحد از خدماتشان را هوشمند کنند و امسال حدود ۱۰ درصد اتفاق افتاده است بیش از ۴۰ میلیون نفر از مردم از این پنجره ملی استفاده می‌کنند که اتفاق بسیار خوبی است. در نوروز و ماه مبارک رمضان یک بسته اینترنتی رایگان ۵ گیگابایتی معادل ۱۲ گیگ ترافیک داخل از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان عیدی دولت برای مردم فعال خواهد شد.

وی بیان کرد: کسانی که تمایل دارند می‌توانند به سایت .my.gov.ir مراجعه کنند و یکی از شماره‌تلفن‌های خود را در آنجا وارد کنند و ما اینترنت هدیه را روی آن شماره تلفن برایشان فعال خواهیم کرد و تا عید فطر امکان استفاده از این بسته را خواهند داشت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *