×

وزیر راه و شهرسازی آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن و واگذاری زمین ها را تشریح کرد

 • کد نوشته: 242748
 • ۲۰ اسفند ۱۴۰۲
 • ۰
 • وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز با کمک مجلس، عملیات اجرایی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است.
  وزیر راه و شهرسازی آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن و واگذاری زمین ها را تشریح کرد
 • مهرداد بذرپاش امروز ۲۰ اسفندماه در آیین آغاز عملیات اجرایی و آماده‌سازی ۵۴ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن و واگذاری سه‌ هزار قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت در استان خوزستان اظهار کرد: در حالی که می‌دانستیم مورد نقد قرار می‌گیریم اما شخص رییس جمهور به‌ همراه دولت شجاعانه به موضوع مسکن ورود کرد و امروز با کمک مجلس، عملیات اجرایی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد آغاز و در حوزه مسکن شهری ۶۰ هزار هکتار زمین در سراسر کشور تامین شده ‌است.

  وی افزود: از نیمه سال ۱۴۰۲ تصمیم گرفته شد که زمین‌های روستایی را وارد مدار ساخت کنیم و از این طریق ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی در کشور معادل ۴۰ هکتار زمین تامین و مقرر شد با واگذاری کار ساخت واحدها به مردم از بروز مجدد مشکلات همانند زمان اجرای مسکن مهر جلوگیری و کارها با شتاب بیشتری دنبال شود.

  بذرپاش با اشاره به واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال جاری در استان تهران گفت: دولت از هر روشی از جمله واگذاری زمین و تسهیلات بانکی برای ساخت مساکن مهر و نهضت ملی مسکن استفاده خواهد کرد.

  وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ساخت ۶۰ هزار واحد مسکن برای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و نخبگان آغاز شده و این روال به‌ سرعت در حال انجام است. همچنین مسکن ورزشکاران و هنرمندان در دستور کار قرار دارد.‌

  به گزارش ایسنا، وی تاکید کرد: باید سرعت عملیات اجرایی را افزایش دهیم و از همه ظرفیت‌های موجود استفاده می‌کنیم.

  ۷۰ هزار قطعه زمین به متقاضیان جوانی جمعیت واگذار شد

  بذرپاش با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه جوانی جمعیت گفت: ۷۰ هزار قطعه زمین به متقاضیان واگذار شد.

  وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: به ‌جای اینکه درباره عملکرد گذشتگان صحبت کنیم، شبانه‌روز برای رفع مشکلات مردم در میدان هستیم، پس نباید برخی از صبوری رییس جمهور سوء استفاده‌ کنند.

  وی ادامه ‌داد: در خوزستان کارهای خوبی از جمله واگذاری ۱۴ هزار قطعه زمین روستایی در حال انجام است و در حوزه بافت فرسوده ۲۴۰ هزار واحد مسکونی در کل کشور به متقاضیان واگذار شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۲۰۰ واحد در خوزستان است.

  بذرپاش بیان کرد: در حوزه مسکن روستایی تاکنون ساخت ۴۴۰ هزار واحد انجام و تحویل مردم شده ‌است که ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد آن در خوزستان قرار دارد.

  مشکل مسکن مهر خوزستان به طور ویژه دنبال می‌شود

  وزیر راه و شهرسازی افزود: خوزستان یکی از کانون‌های هدف در راستای برطرف کردن مشکل مسکن مهر باقیمانده است و به‌طور ویژه این موضوع دنبال می‌شود که تاکنون یک ‌هزار و ۵۰۰ واحد تکمیل شده ‌است.

  وی اصلی‌ترین اهرم کنترل بر بازار مسکن را مالیات بر خانه‌های خالی دانست و ابراز امیدواری کرد سال آینده در زمینه مسکن پررونق‌تر باشد و قطعا با واگذاری زمین به مردم، کارها با سرعت بهتری دنبال می‌شود.

  بذرپاش به مشکلات شهرهای جدید در استان اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم که مشکل شهرهای جدید رامین و شیرین شهر به ‌لحاظ خدمات زیربنایی و روبنایی حل شود؛ یکی از سیاست‌های ما در شهرهای جدید ایجاد خدمات روبنایی و زیربنایی برای زیست باکیفیت است.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *