×

وضعیت سبز طلا در بازارهای جهانی

 • کد نوشته: 236553
 • ۲۳ دی ۱۴۰۲
 • ۰
 • قیمت طلا در بازارهای جهانی همچنان در مدار سبز قرار دارد و گمانه زنی ها درباره نرخ بهره مهم ترین عامل اثرگذار بر قیمت این فلز با ارزش است.
  وضعیت سبز طلا در بازارهای جهانی
 • بهای هر اونس طلا در روز جمعه با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۰۳۴ دلار و ۶ سنت رسید. با این حال، تاکنون در هفته ۰.۶ درصد کاهش یافته است. قیمت طلای آمریکا نزدیک به یک درصد افزایش یافت و به ۲۰۳۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.

  شاخص دلار آمریکا ۰.۱ درصد کاهش یافت و شمش را برای خریدارانی که سایر ارزها دارند جذاب‌تر کرد.

  ایالات‌متحده و بریتانیا حملاتی را علیه یمن آغاز کردند، در حالی که عربستان سعودی خواستار خویشتن‌داری در این حملات شد. داده‌ها نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات‌متحده بدون احتساب هزینه‌های بی‌ثبات موادغذایی و انرژی، بیش از حد انتظار در دسامبر افزایش یافت اما سرعت افزایش قیمت‌ها از ۴ درصد در سال به ۳.۹ درصد کاهش یافت که نشان‌دهنده تعدیل مداوم در فشارهای قیمتی است.

  انتظار می رود فدرال رزرو در نشست ۳۰ تا ۳۱ ژانویه نرخ بهره خود را ثابت نگه دارد. بازارهای مالی احتمال ۷۱ درصدی را برای شروع کاهش نرخ بهره در ماه مارس می‌بینند.

  بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۶ درصد افزایش به ۲۲.۸۸ دلار رسید، پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۱۷.۴۸ دلار رسید و پالادیوم ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۹۹۱.۰۲ دلار رسید.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *