×

وعده رئیس سازمان بورس مبنی بر جبران زیان های اخیر سهامداران / عشقی: فضای کنونی بازار فضای متلاطمی نیست

 • کد نوشته: 239001
 • ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • رئیس سازمان بورس اوراق بهادار در گفت و گویی بیان کرد که زیان های اخیر سهامداران جبران خواهد شد و وضعیت بازار سهام در حال حاضر متلاطم نیست.
  وعده رئیس سازمان بورس مبنی بر جبران زیان های اخیر سهامداران / عشقی: فضای کنونی بازار فضای متلاطمی نیست
 • هفته گذشته، برای بازار سرمایه، هفته خوبی نبود، در حالی که بازار با افزایش نرخ ارز، با رکود نسبی مواجه بود و خروج سرمایه ادامه داشت، بانک مرکزی نیز اعلام کرد اجازه انتشار گواهی سپرده خاص با سود ۳۰ درصد را صادر کرده است، سیاستی که نشان داد بانک مرکزی می خواهد بخشی از نقدینگی را که سیالیت بیشتری دارد، جذب بانک ها کند.

  پیدا شدن این دو رقیب جدی، در شرایطی که بازار قرمزپوش بود، نگرانی فعالان و کارشناسان این بازار را به همراه داشت. هر چند هفته گذشته نسبت به میانگین ماهانه از شدت خروج سرمایه از بازار کاسته شد، اما امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۹۰ میلیارد تومان همچنان ادامه داشت. در پایان روز کاری یکشنبه،  ۳۴ درصد بازار سبز و ۶۶ درصد بازار قرمز بود.

  در همین رابطه، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، با اشاره به تلاش این سازمان برای مدیریت بازار و کاهش ریسک ها درخصوص نگرانی ها نسبت به کاهش بازدهی بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی از جمله مسکن، سکه و ارز، اظهارداشت: تلاطماتی که در بازار ارز رخ می دهد، خود را با فاصله ای در بازار سرمایه هم نشان خواهند داد و بازار سرمایه هم رشد می کند. از این جهت نگرانی چندانی وجود ندارد. یک سری ریسک هایی، در بازار وارد شده بود اما اکنون فضای بازار، فضای متلاطمی نیست.

  وی ادامه داد: قیمت ها و ارزش سهام شرکت ها به دلیل پاره ای از اتفاقاتی که افتاده با ارزش ذاتی آنها فاصله زیادی دارند؛ اما تلاطمات جدی در بازار نداریم. سعی می کنیم با صندوقهای حمایتی بازار و صندوق های بازارگردانی، شوک های بازار کنترل شود.

  عشقی تاکید کرد: روند بلند مدت بازار هم نشان داده است، مساله تلاطمات ارزی و فروش شرکت ها در بازار سرمایه هم خود را نشان خواهد داد و آن را تحت تاثیر قرار می دهد و در نهایت فاصله ایجاد شده را جبران می کند.

  منبع: جماران
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *