×

(ویدئو) بهترین تفنگ‌ جهان که در سنگاپور تولید می‌شود

 • کد نوشته: 242450
 • ۱۷ اسفند ۱۴۰۲
 • ۰
 • نسل بعدی تفنگ تهاجمی سار با یک نارنجک انداز جدید قابل اتصال زیر لوله سلاح همراهی می‌شود و همچنین امکان شلیک مهمات جدید ۵.۵۶ در ۴۵ میلیمتری را دارد.
  (ویدئو) بهترین تفنگ‌ جهان که در سنگاپور تولید می‌شود
 •  شرکت سنگاپوری اس تی انجینیرینگ (ST Engineering) به تازگی و طی نمایشگاه هوایی سنگاپور از نسل آینده سلاح سار ۲۱ (SAR ۲۱) رونمایی کرد. در حال حاضر، این سلاح جدید به نام نسل بعدی تفنگ سار (Next-Gen SAR Rifle) شناخته شده و برخی نوآوری‌ها نسبت به مدل پیشین را ارائه کرده است.

  نسل جدید تفنگ تهاجمی سار

  به گزارش عصرایران، نسل بعدی تفنگ سار با یک نارنجک انداز جدید قابل اتصال زیر لوله سلاح همراهی می‌شود و همچنین امکان شلیک مهمات جدید ۵.۵۶ در ۴۵ میلیمتری را دارد.

  بهترین تفنگ‌ جهان که در سنگاپور تولید می‌شود/ عکس

  ماژولار بودن و انعطاف پذیری شاید بهترین واژه‌ها برای توصیف پلتفرم تفنگ تهاجمی جدید شرکت اس تی انجینیرینگ باشد. نسل بعدی تفنگ سار طراحی ظاهری مدرن و به روزی دارد، در شرایطی که شکل کلی سلاح سار ۲۱ را حفظ کرده است.

  ما همچنان با یک تفنگ بولپاپ سر و کار داریم، با این وجود دسته تپانچه‌ای از طراحی جدیدی برخوردار شده است. انتخابگر در بالای این دسته قرار دارد و با انگشت شست می‌توان با آن کار کرد. انتخابگر شامل سه وضعیت ضامن، تک تیر و رگبار می‌شود که جابجایی بین هر وضعیت با چرخش حدود ۶۰ درجه‌ای صورت می‌گیرد. سرعت شلیک نسل بعدی تفنگ سار بین ۴۵۰ تا ۶۵۰ گلوله در دقیقه عنوان شده است.

  بهترین تفنگ‌ جهان که در سنگاپور تولید می‌شود/ عکس

  نسل بعدی تفنگ سار؛ ماژولار و ارگونومیک

  بخش پژوهش و توسعه شرکت اس تی انجینیرینگ سلاحی را طراحی کرده است که کار با آن به وضوح برای سربازانی که به گونه‌های تفنگ‌ای آر-۱۵ عادت کرده اند، راحت است.

  جدا از قطعات مکانیکی، نسل بعدی تفنگ سار به طور کامل از مواد کامپوزیت ساخته شده است. این تفنگ تهاجمی دارای قنداقی ثابت است که می‌تواند به راحتی با یک نمونه تلسکوپی جایگزین شود. در قسمت بالای سلاح یک ریل پیکاتینی کل این قسمت را پوشش می‌دهد. دو ریل کوچک‌تر در کناره‌ها می‌توانند میزبان قطعات افزودنی بیشتر باشند. یک ریل پیکاتینی کوچک نیز زیر لوله قرار دارد که به طور معمول برای اتصال نارنجک انداز یا دو پایه استفاده می‌شود.

  اس تی انجینیرینگ در ساخت نسل بعدی تفنگ سار توجه ویژه‌ای به بهبود ارگونومی داشته است. طراحی سلاح به گونه‌ای انجام گرفته که هم افراد راست دست و هم چپ دست بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

  این تفنگ تهاجمی جدید با وزنی حدود ۳.۸ کیلوگرم با دو لوله مختلف ۱۵ اینچی (۳۸۱ میلیمتری) و ۲۰ اینچی (۵۰۸ میلی متری) ارائه شده است. شعله پوش سلاح به گونه‌ای طراحی شده تا با صدا خفه کن‌های موجود در بازار نیز سازگار باشد.

  نسل بعدی تفنگ سار با خشاب‌های STANAG ۴۱۷۹ قابل استفاده است، با این وجود، اس تی انجینیرینگ خشاب‌های پلیمری خود را نیز ارائه می‌کند. جدا سازی قطعات سلاح را می‌توان بی نیاز از ابزاری خاص انجام داد. این تفنگ تهاجمی جدید به سه زیر مجموعه اصلی گیرنده بالایی، گیرنده پایینی و مجموعه ماشه تقسیم می‌شود.

  بهترین تفنگ‌ جهان که در سنگاپور تولید می‌شود/ عکس

  نسل بعدی تفنگ سار؛ سلاحی با دقت بالا

  با توجه به ماژولار بودن و انعطاف پذیری، امکان استفاده از یک سامانه کنترل آتش در نسل بعدی تفنگ سار وجود دارد. این سامانه اندازه گیری فاصله تا هدف با استفاده از یک فاصله یاب لیزری و ردیابی اهداف متحرک را ممکن کرده، در نتیجه، این تفنگ تهاجمی را به سلاحی بسیار دقیق تبدیل می‌کند.

  سامانه کنترل آتش احتمال زمینگیر کردن هدف با اولین گلوله را افزایش داده و همچنین سلاح را به گزینه‌ای مناسب برای اهداف ضد پهپاد تبدیل می‌کند.

  بهترین تفنگ‌ جهان که در سنگاپور تولید می‌شود/ عکس

  نسل بعدی تفنگ سار؛ امکان استفاده از دو نوع گلوله و نارنجک

  برای ایفای چنین نقشی، گلوله‌های ۵.۵۶ در ۴۵ میلیمتری ناتو ممکن است بهترین انتخاب نباشد. سلاح جدید اس تی انجینیرینگ به گونه‌ای طراحی شده است تا به راحتی به کالیبر ۷.۶۲ در ۵۱ میلیمتری تغییر وضعیت دهد که در مقایسه با کالیبر کوچکتر از برد عملیاتی و قدرت توقف بیشتری برخوردار است.

  نسل بعدی تفنگ تهاجمی سار با نسل بعدی سار جی ال برای پرتاب نارنجک همراهی می‌شود. این نارنجک انداز از طریق ریل پیکاتینی به سلاح متصل می‌شود و حدود ۱.۲ کیلوگرم به وزن آن اضافه می‌کند. ورودی نارنجک انداز به راست و چپ قابل چرخش است که پر کردن آن برای سربازان راست و چپ دست را آسان می‌کند. نارنجک انداز دارای لوله‌ای ۸.۵ اینچی (۲۱۶ میلیمتری) است و تنها کمی به طول سلاح اضافه می‌کند.

  اس تی انجینیرینگ همچنین از گلوله‌های جدید ۵.۵۶ در ۴۵ میلیمتری به نام ۵.۵۶ اولترا رونمایی کرده است که به گفته شرکت توانایی نفوذ در صفحه فولادی با ضخامت ۱۴ میلیمتری با سختی آر بی ۵۵ تا آر بی ۷۰ راکول از فاصله ۱۸۳ متری را دارد. گلوله جدید بدون سرب، غیر سمی و به طور کامل سازگار با تفنگ‌های تهاجمی استاندارد ناتو است. این گلوله امکان خنثی کردن نیروهای دشمن حتی زمانی که محافظ‌های بالستیک پوشیده اند را افزایش می‌دهد.

  منبع: فرارو
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *