×

پذیره نویسی حق تقدم الکترونیکی از ابتدای سال جاری برای ۴۴ شرکت انجام شده است

 • کد نوشته: 237301
 • ۳۰ دی ۱۴۰۲
 • ۱ دیدگاه
 • آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا نیمه دی ماه، ۴۴ ناشر پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم را برای صاحبان سهام خود از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه عملیاتی کرده‌اند.
  پذیره نویسی حق تقدم الکترونیکی از ابتدای سال جاری برای ۴۴ شرکت انجام شده است
 • طی یک دهه گذشته با هدف تحقق دولت الکترونیک سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان یکی از سازمان‌های زیر مجموعه وزارت امور اقتصاد و دارایی گام‌هایی را در راستای توسعه کمی و کیفی زیرساخت‌های الکترونیک برداشته است به نحوی که در این‌باره می‌توان به رونمایی از پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم سهام توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خرداد ماه امسال اشاره کرد.

  درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه«ddn.csdiran.ir» سامانه‌ای است که پیش‌تر برای خدمت‌رسانی به ارکان مختلف بازار سرمایه مانند ناشران و سهامداران و… توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسوه وجوه راه‌اندازی شد؛ این سامانه اکنون امکان پذیره‌نویسی الکترونیکی را نیز برای متقاضیان فراهم کرده است. از جمله مزایای این سامانه می‌توان به کاهش هزینه برای سهامداران و ناشران، اطلاع‌رسانی به موقع به سهامداران، افزایش امنیت اطلاعات سهامداران، مراجعه نکردن به بانک‌ها و… اشاره کرد.

  سجامی شدن شرط انجام پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم

  سهامداران سجامی که اطلاعات هویتی آن‌ها در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه«ddn.csdiran.ir» به ثبت رسیده، می‌توانند در فرآیند افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات هر شرکت سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت الکترونیکی و برخط (آنلاین) شرکت کنند، همچنین سهامدارانی که فاقد کد سجام هستند به محض دریافت آن امکان استفاده از این طرح را خواهند داشت.

  گزارش‌ پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم شرکت‌ها

  براساس اساس آمار بدست آمده از وب سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از ابتدای امسال تا ۱۳ دی ماه سال جاری ۴۴ ناشر پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم را انجام داده‌اند که به تفکیک جزییات آن در جدول زیر مشخص شده است.

  عملیاتی شدن پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم از سوی ۴۴ ناشر

  عملیاتی شدن پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم از سوی ۴۴ ناشر

  نحوه پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم سهام

  سهامداران با ورود به«درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه» به آدرس ddn.csdiran.ir و ورود به داشبورد «پذیره‌نویسی سهامدار» می‌توانند اطلاعات پذیره‌نویسی حق‌تقدم و میزان مطالبات و حق تقدم تعلق گرفته خود را مشاهده کنند و در صورت نیاز مبلغ را به صورت آنلاین پرداخت کرده و این داده‌ها به صورت اتوماتیک در سیستم‌ها درج می‌شود.

  منبع: سنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  یک پاسخ به “پذیره نویسی حق تقدم الکترونیکی از ابتدای سال جاری برای ۴۴ شرکت انجام شده است”

  1. وحید گفت:

   خیلی خوبه. دیگه احتیاجی به بانک رفتن نیست.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *