×

پروژه های نهضت ملی مسکن در ابهام پیش می رود / وضعیت نامشخص از طرح مسکن دولت سیزدهم

 • کد نوشته: 238958
 • ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • پروژه نهضت ملی مسکن که به عنوان یکی از مهم ترین شعارهای انتخاباتی دولت سیزدهم مطرح شده بود ، همچنان در وضعیت مبهم و نامشخصی قرار دارد و هیچ مسئولی اطلاعات دقیق از آن ارائه نمی کند.
  پروژه های نهضت ملی مسکن در ابهام پیش می رود / وضعیت نامشخص از طرح مسکن دولت سیزدهم
 • بر اساس قانون جهش تولید مسکن دولت سیزدهم باید تا سال ۱۴۰۴ سالانه یک میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن احداث کند.

  در این راستا طبق اظهارات وزیر راه و شهرسازی تاکنون ساخت بیش از ۲ میلیون واحد مسکونی آغاز شده است. مهرداد بذرپاش هفته گذشته در حاشیه سفر هیئت دولت به استان هرمزگان گفته بود: ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال ساخت است و این عدد مرتب افزوده می شود. در تلاشیم تا تمامی هدف‌گذاری در دولت در زمینه مسکن به اجرا درآید.

  حدود ۳۱ ماه از آغاز به کار دولت سیزدهم می‌گذرد و ساخت نیمی از واحدهای نهضت ملی مسکن آغاز شده است؛ پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی آنها مشخص نیست و شخص مسئول در این رابطه (معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی) علاقه‌ چندانی به اطلاع‌رسانی آن ندارد.

  هادی عباسی هفته گذشته در یکی از معدود اظهاراتش درباره نهضت ملی مسکن گفته بود:‌هم اکنون ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی نهضت ملی در کشور شروع شده که هر کدام از این واحدها در مراحل مختلفی قرار دارد.

  وی افزود: برخی از این واحدها در مرحله آماده‌سازی اراضی هستند و فرآیند تخصیص زمین و شروع عملیات آماده سازی انجام شده و برخی نیز به اتمام رسیده و به متقاضیان تحویل داده شده است.

  یکی از نقدهایی که به عملکرد معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی وارد است، عدم اطلاع‌رسانی در خصوص وضعیت پروژه‌های نهضت ملی است. این‌که واحدهای مذکور پس از ۲ سال و ۷ ماه در چه وضعیتی به‌سر می‌برند، پیشرفت فیزیکی آنها چه میزانی است؟ در چه مناطقی در حال ساخت هستند؟ و… .

  در این بین برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی جور این کم‌کاری را بر دوش می‌کشند. به‌عنوان نمونه رئیس کمیسیون عمران مجلس اواخر مهرماه امسال با اشاره به اینکه تاکنون برای ۲ میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن، زمین احصا شده است، گفته بود: طبق آمار وزارت راه و شهرسازی ۱.۵ میلیون واحد مسکونی با میانگین پیشرفت ۲۵ درصد در حال ساخت است.

  منبع: تسنیم
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *