×

چه مواردی سبب افزایش رقم سقف بودجه ۱۴۰۳ شد؟

 • کد نوشته: 238453
 • ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • مشاور کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، جزییات مواردی که مجلس به بودجه 1403 اضافه کرده و سبب افزایش در منابع آن شده است را عنوان کرد.
  چه مواردی سبب افزایش رقم سقف بودجه ۱۴۰۳ شد؟
 • پس از ارائه لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به مجلس شورای اسلامی و آغاز بررسی‌های کمیسیون تلفیق و تغییرات احکام از سوی این کمیسیون، شاهد واکنش‌های انتقادی سازمان برنامه و بودجه بودیم. براساس برخی بررسی‌های انجام شده گفته شده است که تغییرات لایحه سبب شده است تا سقف بودجه جاری از ۲ هزار و ۴۶۲ هزار میلیارد تومان، به ۲ هزار و ۵۶۲ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

  محمد حسینی مشاور کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص جزئیات احکامی که سبب افزایش سقف بودجه سال ۱۴۰۳ شد، گفت: عمده این تغییرات در حوزه رفاهی و مربوط به معیشت مردم و کارکنان دولت است. ضمن اینکه اعداد موجود تنها برآورد اولیه‌ای از برخی لوایح مصوب شده است و نمی‌توان تا زمان تصویب قانون بودجه و ارائه اعداد دقیق بر روی این اعداد تاکید کرد.

  براین اساس پیش‌بینی شده است که افزایش ۳ هزار امتیازی فوق‌العاده خاص کارکنان دولت حدود ۵۰ همت، افزایش حداقل حقوق از ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۱۰ میلیون تومان، هزار میلیارد تومان، افزایش منابع قوه قضائیه ۲۶ همت، افزایش حقوق والدین شهدا ۶ همت، افزایش فوق‌العاده خاص مربوط به وزارت کشور ۳ همت، افزایش بودجه صدا و سیما ۵.۵ همت و افزایش ضریب افزایش حقوق از ۱۸ درصد به ۲۰ درصد ۱۲ همت به مصارف بودجه اضافه کرده است.

  جدول جزئیات مربوط به افزایش مصارف لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

   

  منبع: تسنیم
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *