چین از بزرگترین صادرکننده خودرو سبقت گرفت

چین

ارقام منتشر شده انجمن خودروسازان ژاپن نشان می‌دهد که محموله‌های خودرو، کامیون و اتوبوس در سال گذشته با افزایش ۱۶ درصدی به ۴.۴۲ میلیون رسیده است. طبق گزارش انجمن خودروسازان چین در این ماه، چین حدود ۵۰۰ هزار دستگاه و در مجموع ۴.۹۱ میلیون دستگاه خودرو بیشتر صادر کرد. اداره گمرک چین این تعداد را حتی بالاتر از ۵.۲۲ میلیون نفر اعلام کرده که نسبت به سال گذشته ۵۷ درصد افزایش داشته است و از هر سه خودرو یکی تمام برقی است.

این کشور قبلاً ماهانه خودروهای بیشتری نسبت به ژاپن ارسال می‌کرد اما داده‌های روز چهارشنبه تأیید کرد که این کشور نیز برای یک سال کامل رتبه اول را داشته است. برخلاف شرکت‌های چینی، خودروسازان ژاپنی از جمله تویوتا که به عنوان بزرگترین شرکت جهان از نظر فروش تأیید شد نیز حجم عظیمی از خودرو در کشورهای دیگر تولید می‌کنند.

در سال ۲۰۲۲، تولید خودرو در ژاپن بدون احتساب موتورسیکلت، ۷.۸۴ میلیون دستگاه بود اما تولید خارج از کشور تقریباً ۱۷ میلیون دستگاه بود.

بر اساس اعلام خبرگزاری فرانسه، سازندگان ژاپنی مدت‌هاست که روی هیبریدی‌هایی که قدرت باتری و موتورهای احتراق داخلی را ترکیب می‌کنند، شرط‌بندی کرده‌اند و تویوتا قصد دارد سالانه ۱.۵ میلیون دستگاه برقی را تا سال ۲۰۲۶ و ۳.۵ میلیون دستگاه تا سال ۲۰۳۰ بفروشد. داده‌های این ماه نشان داد که بی‌وای‌دی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ حتی تاج فروش بیشتر خودروهای تمام الکتریکی را از تسلا ربود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *