×

کارتخوان های معاف از مالیات فقط برای گروهی از مشاغل خاص هستند/ رصد تراکنشات کارتخوان های معاف از مالیات

 • کد نوشته: 238236
 • ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • سخنگوی سازمان امور مالیاتی ، با بیان اینکه به برخی از مشاغل خاص کارتخوان های معاف از مالیات تعلق می گیرد ، درباره تبلیغ هایی که برای فروش این گروه از کارتخوان ها صورت می گیرد ، اعلام کرد که تراکنشات کارتخوان های مذکور رصد می شود و چنانچه موارد مشکوکی دیده شود قطعا برخورد خواهد شد.
  کارتخوان های معاف از مالیات فقط برای گروهی از مشاغل خاص هستند/ رصد تراکنشات کارتخوان های معاف از مالیات
 • مهدی موحدی بک نظر اظهار داشت: هیچ کدام از کارتخوان‌ها به حکم این که کارتخوان هستند فرد را مشمول مالیات نمی‌کنند؛ بلکه کارتخوان‌ها بعد از ساماندهی بانک مرکزی در اختیار افراد قرار می گیرد. از این رو بانک مرکزی موظف است که کارتخوان‌ها را در اختیار کسانی که پرونده مالیاتی دارند، قرار دهد.

  وی افزود: اگر این دستگاه به پرونده مالیاتی متصل شود، وجوه واریزی از درآمد و فروش مورد محاسبه قرار می‌گیرد و در هر صنفی بنا بر فعالیتی که دارد، بخشی از میزان فروش که توسط دستگاه کارتخوان ثبت شده، مشمول مالیات می‌شود.

  سخنگوی سازمان امور مالیاتی ادامه داد: کارتخوان‌ها مجرای وجوه درآمدی هستند که وارد حساب‌های تجاری افراد می‌شود.

  وی با اشاره به کارتخوان‌های معاف از مالیات گفت: یک بحث دیگر هم کارتخوان‌هایی است که در زمان ثبت وقتی به پرونده مالیاتی الصاق می‌شوند و معاف مالیاتی یا نرخ مالیاتی کمتر را شامل می‌شوند. این کارتخوان‌ها برای برخی از مشاغل است. در صورتی که این کارتخوان برای سایر مشاغل به فروش برود به بهانه اینکه معاف از مالیات است، مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

  بکنظر بیان کرد: طبق مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی که در بودجه ۱۴۰۳ آمده است، کسانی که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند، بر اساس مبالغ وجوه واریزی یا تعداد دفعات واریزی بالا، مورد رصد قرار می‌گیرند.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *