×

کاهش ۵۰ هزار میلیارد تومان از یارانه‌ها برای گازرسانی به نقاط مختلف کشور در بودجه ۱۴۰۳

 • کد نوشته: 236713
 • ۲۴ دی ۱۴۰۲
 • ۰
 • تصویب کمیسیون تلفیق برای کاهش 50 هزار میلیارد تومان از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها به منظور تأمین هزینه گازرسانی، منجر به اعتراضات دولت و اعضای کمیسیون شد. این تصمیم به چالش کشیدن برنامه هفتم است .
  کاهش ۵۰ هزار میلیارد تومان از یارانه‌ها برای گازرسانی به نقاط مختلف کشور در بودجه ۱۴۰۳
 • کمیسیون تلفیق در مصوبه عصر یکشنبه خود ۵۰ همت(هزار میلیارد تومان) از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها موضوع تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را کاهش داد.

  دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ علاوه بر منابع قبلی درآمدی هدفمندی یارانه‌ها ۴۰ درصد از درآمدهای حاصل از فروش گاز ال پی جی و گازهای فرعی همچون اتان، بوتان، گوگرد، .. را به هدفمندی یارانه‌ها اختصاص داده بود.

  طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بنا شد تا ۴۰ درصد از درآمدهای حاصل از فروش گاز ال پی جی که به هدفمندی یارانه‌ها اختصاص داده شده بود برای گازرسانی به نقاط مختلف کشور هزینه شود.

  این مصوبه کمیسیون اعتراض نماینده دولت و تعدادی از نمایندگان و اعضای کمیسیون را در پی داشت.

  دولت و تعدادی از اعضای کمیسیون بر این اعتقاد بودند که حذف ۵۰ همت از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها باعث به هم خوردن جدول این بخش برای سال آینده خواهد شد.

  نماینده دولت در جلسه کمیسیون معتقد بود که این مصوبه کمیسیون تلفیق برخلاف برنامه هفتم است و نیاز به دو سوم رای دارد اما توجیه اعضای کمیسیون این بود که برنامه هفتم هنوز نهایی نشده است که این مصوبه نیاز به دو سوم آرا داشته باشد.

  برای خبر بالا یک تیتر خوب و یک لید کوتاه بنویس

  منبع: ایرنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *