کیا سلتوس ۱۴۰۰ با پیشرانه توربوشارژر به بازار ایران می‌آید


روز چهارشنبه، لیست خودروهای جدید عرضه شده در سامانه یکپارچه منتشر شد. در این لیست تعدادی از خودروهای کیا حضور داشتند که از جمله آن‌ها می‌توان به کیا سلتوس اشاره کرد. نکته متفاوت کراس‌اوور وارداتی کوشا خودرو در دور جدید، معرفی آن با پیشرانه جدید است. کوشا خودرو این محصول را کیا سلتوس ۱۴۰۰ نام نهاده است. عدد ۱۴۰۰ اشاره به حجم پیشرانه این خودرو دارد.

نخستین سری از کیا سلتوس با پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی چهارسیلندر به بازار ایران عرضه شدند. جعبه دنده این خودروها نیز از نوع شش سرعته اتوماتیک معمولی است که قدرت و گشتاور را به چرخ‌های جلو ارسال می‌کند. قدرت و کشش متوسط سلتوس باعث شده بود تا این خودرو در مقابل کراس‌اوورهای چینی، وضعیت متوسطی را تجربه کند. به همین دلیل کوشا خودرو تصمیم گرفت تا این کراس‌اوور را با قدرت بیشتری به بازار بفرستد.

مشخصات و امکانات کیا سلتوس ۱۴۰۰

کیا سلتوس ۱۴۰۰ به پیشرانه ۱.۴ لیتری از نوع TGDi مجهز است. به عبارتی موتور این خودرو هم توربوشارژر و هم سیستم انتقال مستقیم سوخت دارد. این پیشرانه ۱۴۰ اسب‌بخار قدرت و ۲۴۳ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. جعبه دنده هفت سرعته دوکلاچه نیز وظیفه انتقال قدرت را در این تیپ برعهده گرفته است. البته کیا سلتوس ۱۴۰۰ همچنان یک کراس‌اوور دیفرانسیل جلو است و قابلیت بیراهه نوردی ندارد. همچنین گیربکس دو کلاچه این خودرو از نوع خشک است، بنابراین رانندگی طولانی‌مدت با آن در ترافیک‌های سنگین مشکل‌ساز خواهد بود.

انتظار داریم تا کیا سلتوس ۱.۴ از نظر تجهیزات و امکانات نیز وضعیت بهتری نسبت به مدل ۱۶۰۰ داشته باشد. تریم داخلی چرمی، صندلی‌های برقی جلو مجهز به گرمکن، سیستم تهویه اتوماتیک، دوربین ۳۶۰ درجه و دوربین عقب، شش کیسه هوا، ترمز پارک برقی، چراغ‌های LED، سنسور نور و باران، حالات مختلف رانندگی، سیستم صوتی به همراه نمایشگر، سانروف و سقف پانوراما از جمله تجهیزات این خودرو هستند. همچنین کیا سلتوس ۱۴۰۰ به دستیارهای رانندگی خودران سطح دوم شامل کروز کنترل تطبیقی، رادار تابلوخوان، رادار نگهدارنده بین خطوط و محدوده کننده سرعت مجهز است.

قیمت کیا سلتوس ۱۴۰۰ به صورت علی‌الحساب یک میلیارد و ۶۸۸ میلیون تومان اعلام شده است. بنابراین انتظار داریم تا رقم نهایی قیمت این خودرو، به حدود سه میلیارد تومان یا حتی بیشتر از آن برسد. بهای این خودرو پس از ترخیص و آماده سازی برای تحویل به مشتریان مشخص خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *