×

گواهی سپرده ۳۰ درصدی بانک ها گام مهمی در جهت تامین مالی واحدهای تولیدی

 • کد نوشته: 238966
 • ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
 • ۰
 • یک عضو اتاق بازرگانی ایران، انتشار گواهی سپرده 30 درصدی توسط بانک ها را گام مهمی در جهت تامین مالی واحدهای تولیدی دانست.
  گواهی سپرده ۳۰ درصدی بانک ها گام مهمی در جهت تامین مالی واحدهای تولیدی
 • ولی‌اله منصوری، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان ضمن مثبت ارزیابی کردن انتشار سپرده گواهی خاص از سوی بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی به تازگی با ابلاغ و اجرای دستورالعمل انتشار گواهی سپرده خاص با نرخ سود علی الحساب بانکی ۳۰ درصد سالانه توسط شبکه بانکی، گام بزرگی در راستای تامین سرمایه در گردش واحد‌های تولید برداشته که مطمئنا در صورت اجرای دقیق این طرح، می توان به تاثیرات مثبت آن بسیار امیدوار بود.

  وی پرداخت سود قطعی علاوه بر سود علی‌الحساب ۳۰ درصدی به خریداران گواهی سپرده در پایان دوره مشارکت را یکی از مهمترین مزایای آن خواند و گفت: با توجه به سرمایه های راکد و بی هدف مردم که هر لحظه ممکن است با فضاسازی دلالان به بازارهای غیر رسمی طلا و سکه و ارز سرازیر شود، اجرای چنین طرح هایی با هدف جلب سرمایه گذاری و کاهش التهاب بازار از سوی بانک مرکزی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

  این فعال اقتصادی، انتشار گواهی سپرده را یکی از اقدامات مهم و سازنده در جهت مشارکت مردم در تامین مالی طرح‌های تولیدی کشور خواند و افزود: شرایط اقتصادی به گونه ای است که مردم به دنبال بازاری امن و مطمئن و زودبازده برای سرمایه گذاری هستند، چراکه ورود به بازار ارز و طلا نیز نوسانات و ریسک های خاص خود را دارد. در نتیجه انتشار گواهی سپرده خاص و تضمین پرداخت سود ماهیانه توسط شبکه بانکی به خریداران می تواند مردم را به سرمایه گذاری در این بخش تشویق کرده و در نهایت فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی را از نظر تامین مالی حمایت کند.

  منبع: تسنیم
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *