×

سومین گردهمایی تامین مالی بین المللی در بورس تهران

 • کد نوشته: 2983
 • ۱۱ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • بورس تهران همایش “جذب سرمایه گذاری خارجی برای تامین مالی شرکت‌های ایرانی در بازارهای جهانی” را در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۶برگزار می‌کند.

  سومین گردهمایی تامین مالی بین المللی در بورس تهران
 • به گزارش  پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی بورس تهران، سید روح الله حسینی مقدم- معاون ناشران و اعضا با بیان اینکه  بورس تهران همایش “جذب سرمایه گذاری خارجی برای تامین مالی شرکت‌های ایرانی در بازارهای جهانی” را در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۶ با مشارکت موسسات “Scope Rating, KPMG” (بزرگترین شرکت رتبه بندی اروپا) و همچنین بورس وین (اتریش) برگزار می‌کند، گفت:: یکی از اهداف بورس تهران در سال ۱۳۹۶حرکت به سوی بین­ المللی شدن و آغاز تامین­ مالی بین ­المللی توسط شرکت­ های پذیرفته شده در بورس می­ باشد.  برای رسیدن به این هدف بورس تهران در مرحله اول آشنایی ارکان بازار سرمایه و شرکت ­های بورسی با مسیرهای تامین مالی ، بررسی تجربیات شرکت­ های بین­ المللی فعال در این حوزه و  انتخاب بهترین روش ­ها، را لازم و ضروری می ­داند.


  وی به همایش های برگزار شده در نیمه اول سال ۹۶ اشاره کرد و اظهار داشت: در همین راستا بورس تهران سال ۹۶ خود را با همایش فرصت­ های تامین مالی بین­ المللی در تاریخ ۱۹ فروردین ماه و با مشارکت کارگزاری­ های سهم آشنا و visor capital  آغاز کرد. نشست بعدی در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه با عنوان تامین مالی از طریق بورس لندن با حضور متخصصانی از شرکت‌های‌Stephenson Harwood  وKPMG برگزار گردید.


  حسینی مقدم خاطرنشان کرد: بورس تهران در نظر دارد با توجه به تجربیات مثبت همایش­ های برگزار شده همایشی با عنوان “جذب سرمایه­ گذاری خارجی برای تامین مالی شرکت‌های ایرانی در بازارهای جهانی” را در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۶ با با مشارکت موسسات “KPMG ،  Scope Rating” (بزرگترین شرکت رتبه بندی اروپا) و همچنین بورس وین (اتریش) برگزار نماید.


  معاون ناشران و اعضا به محور های این همایش اشاره کرد و گفت: در این نشست فرآیند جذب سرمایه گذار خارجی که شامل تهیه صورت های مالی بر اساس استانداردهای بین ­المللی گزارشگری مالی (IFRS) ، استفاده از خدمات حسابرسان معتمد بین ­المللی، استفاده از رتبه­ ی اعتباری برای کاهش هزینه سرمایه و همچنین پذیرش سهام و یا انتشار اوراق بدهی در بورس­های بین­ المللی است در خصوص شرکت­ های ایرانی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.


   مخاطبان این کنفرانس شرکت های تامین سرمایه و کارگزاری و همچنین شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران خواهند بود که می­ توانند از موقعیت ایجاد شده برای ارتباط با شرکت ­های فعال و علاقه­ مند در این زمینه استفاده نمایند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *