تبرئه حقوق‌ نجومی‌ها قابل قبول نیست


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با تبرئه مدیران نجومی‌بگیر از سوی دیوان محاسبات اظهار کرد:  قاعدتا برای جامعه قابل قبول نیست پرونده‌ای که مدت‌ها روی آن کار شده و در کشور فضاسازی‌های زیادی روی آن صورت گرفته، اکنون برای افرادی که عدول از قانون و تخلف محرز داشته‌‌اند، گویی اتفاقی رخ نداده است.


وی با بیان اینکه در جریان حقوق‌های نجومی عده‌ای خلاف قانون دریافتی داشته و یکسری غیرمتعارف بوده است، عنوان کرد: اگر خروجی دیوان محاسبات در مورد آن­هایی که خلاف مقررات دریافت کردند، این شده که هیچ اتفاقاتی رخ نداده به هیچ وجه قابل قبول نیست.


محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه در مواردی هم که افراد به ظاهر ممنوعیت قانونی نداشتند، اما این گونه هم نیست که هر کار دلشان خواست بکنند و با این افراد هم باید برخورد شود، ابراز داشت: سختی کار در این است که خط‌کش و قرار برای حقوق متعارف چیست، در این موارد که رویکرد عرفی است، قاضی باید تشخیص دهد چه حکمی برای آنها در نظر گرفته شود.


پورابراهیمی گفت: اما در هر صورت اتفاقی که افتاده نیازمند این بوده که به شکلی از کار توسط دستگاه نظارت و حقوقی انجام شود که قدرت بازدارندگی داشته باشد.


وی ادامه داد: مردمی اگر ببینند  بعد از آن همه سر و صدا هیچ اتفاقی رخ نداده و تبرئه شده­اند، ایجاد ناامیدی در جامعه می‌کند، اثر منفی در افکار عمومی دارد و نمی‌توان آن را پذیرفت.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *