×

جزئیاتی از زندگی قاتل لاس وگاس / استفاده از ۲۳ قبضه اسلحه برای تیراندازی

 • کد نوشته: 3017
 • ۱۱ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • عامل اصلی تیراندازی لاس وگاس که منجر به کشته شضدن حدود ۶۰ نفر و زخمی شدن ۵۳۰ نفر شد، یک مولتی‌میلیاردر بدون هیچ سابقه کیفری بوده و برای تیراندازی در لاس و گاس از ۲۳ قبضه اسلحه استفاده کرده بود.

  جزئیاتی از زندگی قاتل لاس وگاس / استفاده از ۲۳ قبضه اسلحه برای تیراندازی
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، هیچگونه سوءسابقه کیفری در طول سالیان گذشته درباره مهاجم حادثه مرگبار تیراندازی لاوس وگاس ثبت نشده است. همچنین مراجع قانونی و اعضای خانواده وی انگیزه او را از انجام چنین کشتاری نمی‌دانند. اما به نظر می‌رسد پداک این حمله را با جزئیات کلی در نظر گرفته بود که حضور وی با دست‌کم ۱۰ چمدان در هتل نشان دهنده این مساله بود. وی به طور محرمانه ۴۲ اسلحه داشت که دست کم یکی از آنها اتوماتیک بوده و دوتا از آنها نیمه اتوماتیک. وی ۲۳ قبضه از این اسلحه‌ها را برای استفاده در این حادثه تیراندازی در اتاقش در هتل مورد نظر حمل کرده بود. هم چنین هزاران گلوله و مهمات در اتاق وی در هتل پیدا شد که این اجازه را به وی می‌داد که ۷۲ دقیقه به تیراندازی خود ادامه دهد.


  هم چنین مقداری مواد منفجره در خودروی متعلق به وی پیدا شد.


  دست‌کم ۵۹ نفر در این تیراندازی کشته و نزدیک به ۵۳۰ نفر در فستیوال موسیقی “روت ۹۱ هاروست” زخمی شدند. این بدترین حادثه تیراندازی در تاریخ مدرن آمریکا بوده است. این مرد مسلح ۶۴ ساله پیش از اینکه ماموران پلیس برسند، خودکشی کرد.


  داعش بدون ارائه هرگونه شواهدی مسئولیت این حمله را برعهده گرفت اما آرون رز، مامور اف‌بی‌آی که در این پرونده دخیل است، اعلام کرد هیچگونه ارتباطی میان این حادثه با تروریسم بین‌المللی وجود ندارد.


  همچنین جوزف لامباردو، از ماموران ارشد پلیس با رد دانستن انگیزه احتمالی مهاجم این حادثه گفت، وی نمی‌تواند ذهن یک بیمار روانی را بخواند. با این حال برخی افراد که وی را می‌شناختند اعلام کردند که او یک قمارباز بزرگ بود.


  در همین راستا اریک پداک، برادر عامل حمله اعلام کرد: او هیچگونه وابستگی به گروه‌های تروریستی یا مذهبی و یا سیاسی نداشت. او هرگز توجهی به این مسائل نداشت. او مردی بود که پول داشت و به کازینوها رفته و قماربازی می‌کرد.


  همچنین اریک پداک به خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد که در طول شش ماه گذشته با برادرش گفت‌وگو نکرده و آخرین گفت‌وگوی آنها این بود که پیامی بعد از توفان اخیر میان این دو برادر رد و بدل شد. مادر استفن نیز حدود دو هفته پیش با او گفت‌وگو کرده بود و استفن زمانی که فهمید مادرش به یک واکر نیاز دارد برای او خریده و فرستاد.


  هم چنین اریک پداک یادآوری کرد که اخیرا پیامی از برادرش دریافت کرده بود که در آن نشان داده می‌شد که وی ۴۰ هزار دلار برنده شده است.


  او برادرش را به عنوان یک “مولتی میلیاردر” معرفی کرده و می‌گوید آنها معاملات تجاری داشته و همچنین با هم اموالی داشته‌اند.


  وی با این حال می‌گوید، او نمی‌دانسته که برادرش قرض‌های قمار نیز داشته است.


  او گفت، برادرش ثروت قابل توجهی داشته: او زمانی که می‌برد به ما می‌گفت اما هرگز نمی‌گفت که چهار میلیون دلار یا همانند این مبلغ را از دست داده است.


  روز دوشنبه پلیس آمریکا خانه شخصی پداک را در مسکوئیت حدود ۸۰ مایلی شمال شرقی لاس‌وگاس نزدیک به مرز ایالت آریزونا مورد تحقیق و تفتیش قرار داد تا سرنخ‌های بیشتری به دست آورد.


  پداک به همراه شریک زندگی ۶۲ ساله‌اش زندگی می‌کرد که ماموران پلیس اعلام کردند که در زمان وقوع این حادثه او خارج از کشور و در ژاپن بوده است.


  پلیس آمریکا خانه دیگر پداک در مجتمع بازنشستگان در منطقه رنو در ۵۰۰ مایلی مسکوئیت را نیز مورد تفتیش و بازرسی قرار داد.


  یک مامور پیشین اف‌بی‌آی اعلام کرد: به نظر نمی‌رسد که پداک یک قاتل باسابقه باشد. وی پیرتر از آن بوده که به یک تیرانداز ماهر تبدیل شود و همچنین به نظر نمی‌رسد که او دچار بیماری ذهنی باشد.


  به نظر می‌رسد وی دست‌کم چند روز قبل از حادثه این حمله را برنامه‌ریزی کرده بود.


  این مامور پیشین اف‌بی‌آی اعلام کرد: او می‌دانست که چه می‌خواهد انجام دهد و چگونه این کار را بکند و به نظر می‌رسد که او هیچ برنامه‌ای برای فرار نداشت.


  با این حال اگرچه استفان پداک هیچگونه سوءسابقه کیفری نداشت اما پدر وی یک سارق باسابقه بانک بود که برادرش این موضوع را تایید می‌کند.


  “بنیامین هاسکینز پداک” سابقه دزدی داشت و زمانی که به اتهام دزدی توسط پلیس بازداشت می‌شود، استفن هفت سال داشت.


  در سال ۲۰۱۵ استفن پداک به خانه سه خوابه شخصی‌اش نزدیک مسکوئیت که ارزش آن ۳۶۹ هزار دلار بود، آمد.


  همچنین وی دست‌کم دو بار طلاق گرفته که ازدواج‌های وی در سال ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ به پایان رسید. یکی از زنان مطلقه وی در کالیفرنیای جنوبی زندگی می‌کند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *