×

ظریف: هیچ‌یک از بحران‌های منطقه راهحل نظامی ندارد

 • کد نوشته: 3043
 • ۱۱ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با امیر قطر ضمن تأکید بر سیاست‌های اصولی دولت جمهوری اسلامی ایران، و مرور شرایط حساس منطقه و آثار زیان‌بار برخوردها و منازعات خشونت بار تاکید کرد که هیچ یک از بحران‌های منطقه راه‌حل نظامی ندارد و همه طرف‌ها باید به گفت‌وگو و راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز پایبند باشند.

  ظریف: هیچ‌یک از بحران‌های منطقه راهحل نظامی ندارد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، ظریف در این دیدار بر سیاست اصولی دولت جمهوری اسلامی ایران برای داشتن بهترین روابط با همه همسایگان خود تاکید و ابراز امیدواری کرد که روابط دو جانبه ایران و قطر در همه زمینه‌ها بیش از پیش گسترش یابد و دستگاه‌های رسمی دو کشور امکانات و تسهیلات برای مراودات بیشتر مردم و بخش خصوصی را برای استفاده از فرصت‌های تجاری و اقتصادی یکدیگر فراهم نمایند.


  وی همچنین با مرور شرایط حساس منطقه و آثار زیان‌بار برخوردها و منازعات خشونت بار تاکید کرد که هیچ یک از بحران‌های منطقه راه‌حل نظامی ندارد و همه طرف‌ها باید به گفت‌وگو و راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز پایبند باشند.


  وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران خواستار بهترین روابط با همه همسایگان خود است و اعتقاد دارد همه طرف‌ها باید به ابتکارات منطقه‌ای در جهت ثبات و امنیت دسته جمعی اولویت دهند.


  شیخ تمیم نیز ضمن ابراز خشنودی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه بین قطر و ایران تاکید کرد: دولت و ملت قطر همواره خواستار بهترین روابط با همسایگان شمالی خود بوده اند.


  وی ضمن استقبال از دیدگاه کشورمان در خصوص مسایل منطقه‌ای و ضرورت یافتن راه‌حل‌های مسالمت جویانه برای بحران‌های جاری گفت: مشورت و رایزنی مستمر با کشورهای منطقه از جمله ایران یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.


  امیر قطر در این دیدار ضمن خشنودی از روند رو به توسعه روابط دو جانبه و داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت گسترش روابط بین کشورهای ساحلی خلیج فارس و ایران تاکید کرد.


  ظریف که در سفری دو روزه به عمان و قطر رفته، شب گذشته وارد دوحه پایتخت قطر شد و قرار است امروز دیدارهای دیگری نیز با مقامات این کشور داشته باشد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *