×

بورس کرج تعطیل نمی شود

 • کد نوشته: 3078
 • ۱۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • دبیرکل کانون کارگزاران بورس در خصوص وضعیت فعالیت تالار منطقه ایی کرج گفت: این تالار تعطیل و تعداد کارگزاران هم کم نمی شود بلکه تغییر ساختار به نفع سرمایه گذاران، کارگزاران و بورس خواهد بود.

  بورس کرج تعطیل نمی شود
 • به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از بورس‌پرس، روح اله میرصانعی درباره وضعیت فعالیت تالار منطقه ایی کرج اظهار داشت: در برابر فعالیت ۴۳ ایستگاه معاملاتی کارگزاران در این تالار ، ۵۷ کارگزار از طریق تالار اختصاصی و دفاتر و ایستگاه های معاملاتی در کرج حضور دارند.


  وی ادامه داد: در این رابطه بورس تهران چند ماه پیش خواهان نظر کانون کارگزاران در مورد فعالیت این تالار شد. کانون هم از کارگزاران استعلام کرد که نتیجه و جمع بندی آرا اعلامی به کانون این بود که حفظ تالار منطقه ای کرج با ساختار و شرایط کنونی مزیت چندانی ندارد.


  این مقام مسئول افزود: چرا که شاید زمانی ایجاد تالارهای منطقه ایی به فرهنگ سازی و آشنایی مردم با بورس کمک می کرد اما با توجه به توسعه سال های اخیر بازار سرمایه و انجام ۷۰ درصد از تعداد معاملات به صورت برخط ( آنلاین)، تمرکز سرمایه گذاران در یک نقطه مشخص شهر توجیحی ندارد و بجای آن با توزیع کارگزاران در نقاط مختلف شهرهایی چون تهران و کرج، دسترسی ها راحت و فرهنگ سازی هم با ابعاد گسترده ای روبرو شده است.


  میرصانعی با اشاره به فعالیت تعداد قابل توجهی از نیروهای بورس تهران در تالار منطقه ایی کرج و سهامی عام بودن شرکت بورس تهران و درخواست سهامداران آن برای کاهش هزینه ها، ادامه داد: در این میان قرار نیست تالار منطقه ای کرج تعطیل و تعداد کارگزاران کاسته شود بلکه ضمن انتقال بدون تشریفات ایستگاه های معاملاتی تالار به دفاتر کارگزاران در همان ساختمان، در کنار ۷ تالار اخصاصی فعالیت خواهد داشت و حتی ممکن است توسط برخی کارگزاران اجاره شود.


  وی ادامه داد: بنابراین در توزیع فعالیت کارگزاران در کرج، سرمایه گذاران چیزی را از دست نخواهند داد بلکه به نفع شان بوده و می توانند به راحتی از چندین نقطه شهر، قادر به دریافت خدمات باشند و حتی با دریافت کد آنلاین نیازی به مراجعه حضوری هم نخواهند داشت. این موضوع به نفع بورس و کارگزاران هم خواهد بود. چرا که در شرایط کنونی کارگزاران فعال در کرج علاوه بر هزینه دفاتر، هزینه تالار هم دارند.


  وی افزود: با این همه کانون کارگزاران، اقدام به اعلام نظر به بورس تهران کرده و مدیران بورس تصمیم گیر نهایی خواهند بود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *