×

اولویت با منافع سیستان و بلوچستان است

 • کد نوشته: 3086
 • ۱۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ضمن اشاره به این موضوع که سیستان و بلوچستان به عنوان نقطه‌ اتصال ایران با آسیای میانه، شبه قاره هند و سایر نقاط جهان است گفت: باید از ظرفیت‌های اقتصادهای نوظهوری مثل هند، پاکستان و چین بهره برداری کنیم و هنگام جذب سرمایه ‌گذار در مناطق آزاد توسعه و منفعت جوامع محلی را در نظر گرفته شود.

  اولویت با منافع سیستان و بلوچستان است
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایسنا، مرتضی بانک در نشست با مدیر عامل، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران سازمان مناطق آزاد چابهار افزود: رونق اقتصادی و رشد صنعتی، جذب سرمایه و توسعه صادرات از اهداف تحقق افق‌های پیش‌رو در مناطق آزاد است.


  بانک گفت: مناطق ویژه اقتصادی کشور تاکنون نشان داده‌اند که نقش مهمتری از مناطق آزاد در تولید و صادرات دارند به همین سبب باید نگاه ها به ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و توسعه این مناطق معطوف شود.


  وی با اشاره به اینکه چابهار می‌تواند از فرصت‌های ایجاد شده در اقتصاد بین‌المللی استفاده کند، افزود: کشورهای پاکستان، چین و هند جهش های بسیار بلندی در زمینه اقتصادی برداشته‌اند و چابهار می تواند از این جهش نهایت بهره را ببرد.


  دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه تصریح کرد: سیستان و بلوچستان می‌تواند نقطه اتصال ایران با آسیای میانه، شبه قارههند و سایر نقاط مهم تجاری و اقتصادی دنیا باشد.


  وی خاطرنشان کرد: چابهار تنها راه دسترسی ایران به آب های آزاد اقیانوسی محسوب می شود و از نظر توسعه ارتباطات بین‌المللی خیلی حائز اهمیت است.


  بانک با بیان اینکه دولت اراده خود را در زمینه توسعه مناطق آزاد نشان داده است، گفت: برای رسیدن به اقتصاد شکوفا و کارآمد در مناطق آزاد نیازمند تلاش، جدیت و اجرای دقیق برنامه ها منطبق با اهداف و قانون هستیم.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *