واگذاری ۱۳۰ میلیاردی در ۶ ماهه نخست


به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از ایلنا، جعفر سبحانی، مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی در مورد روند خصوصی‌سازی‌ها تا پایان سال اظهار داشت: ۳۳۷ بنگاه و شرکت در لیست واگذاری سال ۹۶ است که ۱۰۷ شرکت از آن زیرمجموعه شرکت‌های گروه ۲ و باقی‌مانده آن از زیر مجموعه گروه ۱ هستند که مزایده آنها را تا پایان سال برگزار خواهیم کرد.


 وی‌افزود: برگزاری مزایده برای این شرکت‌ها در تاریخ‌های مقرر جزء کارهای اصلی ماست اما این که آیا مزایده‌ها موفقیت آمیز باشند یا نباشند مشخص نیست و الان نمی‌توان ارزیابی دقیقی از آن داشت و باید ابتدا مزایده آنها برگزار شود تا وضعیت‌شان مشخص شود.


وی تصریح کرد: بخش زیادی از شرکت‌های گروه یک از مجموعه شرکت‌هایی هستند که کنترلی هستند یعنی بخش زیادی از سهام‌شان متعلق به دولت است و امیدوار هستیم که بتوانیم برای همه آنها در زمان باقی مانده سال، مزایده برگزار کنیم و فرایند آن برای درخواست‌ها طی شود.


سبحانی با اشاره به واگذاری‌ها در شش ماهه اول سال گفت: در ۶ ماه اول رقمی به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان واگذار کرده‌ایم البته در ۳ ماهه ابتدای سال معمولا مزایده‌ای نداریم زیرا ابتدا باید مجامع شرکت‌ها برگزار شود و سود و زیان آنها معلوم شود.


وی گفت: شرکتی که در اردیبهشت و خرداد قیمت گذاری می‌شود طبیعتا تا زمانی که مجامع شان برگزار شود قیمت گذاری‌اش تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت. بر این اساس عملکرد سازمان در شش ماهه دوم با عملکرد آن در شش ماهه اول متفاوت خواهد بود.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *