×

صلاحیت سوچی برای دریافت جایزه صلح نوبل باید بازبینی شود

 • کد نوشته: 1161
 • ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • یک عضو پارلمان اروپا در سخنرانی خود در مقر این پارلمان در بروکسل خواستار تجدید نظر در جایزه اعطایی صلح نوبل در سال ۲۰۱۳ به آنگ سان سوچی شد.

  صلاحیت سوچی برای دریافت جایزه صلح نوبل باید بازبینی شود
 • به گزارش پایگاه خبری «بااقتصاد» به نقل از فارس، ساجد کریم عضو پارلمان اروپا در سخنرانی خود در مقر این پارلمان در بروکسل خواستار بازبینی جدی صلاحیت آنگ سان سوچی برای دریافت جایزه نوبل شد.


  کمیته صلح نوبل، در سال ۱۹۹۱ این جایزه را به وی اعطا کرده بود.


  سوچی به خاطر مواضعش درباره اقلیت مسلمان روهینگیا که از سوی نیروهای امنیتی کشورش تحت نسل‌کشی قرار دارند زیر انتقادات شدید جامعه بین المللی قرار دارد.


  علیرغم اینکه به عنوان یک فعال صلح این جایزه را دریافت کرده است اما نه تنها هیچ تلاشی برای جلوگیری از بحران روهینگیا نکرده است، بلکه با اظهاراتش درباره حقوق شهروندی روهینگیا و تروریست خواندن آنها بر آتش این بحران نیز دمیده است.


  از ۲۵ آگوست تاکنون به دلیل ظلم حکومت میانمار و به آتش کشاندن خانه‌های مسلمانان ساکن راخین، ۲۹۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از این کشور گریخته‌ و آواره شده‌اند. 


  پایگاه محلی «روهینگیا بلاگر» دو روز پیش اعلام کرد که تعداد مسلمانان غیرنظامی روهینگیا که به دست ارتش میانمار کشته شده‌اند، بیش از ۳۵۰۰ نفر است.


  گفتنی است سوچی برنده جوایز متعدد دیگری از قبیل لژیون دونور، جایزه ساخاروف، نشان افتخار آزادی رئیس جمهوری، جایزه بین‌المللی سیمون بولیوار (از دولت ونزوئلا)، جایزه جواهر لعل نهرو به منظور تفاهم بین‌المللی از دولت هند (۱۹۹۲) و جایزه اولاف پالمه در سال ۲۰۰۵ شده است. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *