×

جوجه یکروزه ۱۲۰۰ تومان ارزان شد

 • کد نوشته: 3125
 • ۱۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: در حالیکه علاوه بر کاهش ۱۲۰۰ تومانی جوجه یکروزه قیمت مرغ نیز در حال کاهش است، برای جلوگیری از زیان تولیدکنندگان مرغ باید افزایش صادرات را در دستورکار قرار دهیم.

  جوجه یکروزه ۱۲۰۰ تومان ارزان شد
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، محمد یوسفی درباره دلایل کاهش قیمت مرغ در بازار عنوان کرد: تولید زیاد، دلیل این مساله است؛ ضمن اینکه جوجه نیز  ١٢٠٠ تومان ارزان شده و در حال حاضر، میانگین قیمت آن ١۵٠٠تومان است.


  وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام در حال حاضر، شروع به خرید مرغ مازاد مرغداران کرده است، افزود: تاثیر این خرید بر بازار، طی هفته های آینده  مشخص خواهد شد.


  رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: باید افزایش صادرات را در دستور کار خود قرار دهیم؛ شاید بتوانیم در بازارهای جهانی رقابت کرده و موفقیتی به دست آوریم.


  یوسفی با اشاره به اینکه هم اکنون مقداری صادرات به عراق و افغانستان داریم، گفت: ما اگر بتوانیم فقط بازار عراق را در اختیار بگیریم و نیازش را تامین کنیم، مشکل مرغ مازادمان حل می شود.


  وی ادامه داد: دولت آنچنان که باید از صنعت حمایت نمی کند تا بتوانیم در بازارهای جهانی رقابت کنیم.


  یوسفی گفت: هم اکنون قیمت مرغ زنده ۴٢٠٠ تومان، قیمت مرغ آماده طبخ در  غرفه های میادین میوه و تره بار سطح شهر، بین ۶٠٠٠ تا ۶۴۵٠ تومان و در میدان بهمن حدود ۶٢٠٠ تومان است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *