صندوق‌ مکانیزه فروش نصب شود


به گزارش چایگاه خبری “بااقتصاد”  وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار تجهیز واحدهای خرده‌فروشی به صندوق مکانیزه فروش در زمان‌بندی مناسب شد.


در این نامه آمده است: در راستای اجرای مفاد بند ۲۳ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مشعر بر شفاف و روان‌سازی نظام توزیع و قیمت‌گذاری و روزآمدسازی شیوه‌های نظارت بر بازار، به‌منظور اصلاح رویه اطلاع‌رسانی قیمت و واگذاری درج و نصب برچسب قیمت به آخرین حلقه شبکه توزیع، حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و توزیع‌کنندگان و اصلاح نظام قیمت‌گذاری و ایجاد بازار رقابتی مؤثر و مناسب پیشنهاد شد، محل نصب قیمت از روی برخی کالاها (بیسکویت، شیرینی، کیک، شکلات،‌ انواع چیپس، اسنک، صنایع سلولزی و بهداشتی، انواع محصولات کارخانه‌ای کنسرو، کمپوت، سس، ترشی، شور، مربا و عسل) از محل کارخانه آخرین حلقه شبکه توزیع (خرده‌فروشی‌ها) منتقل شود.


ملاحظه: ۱- بر این اساس ابلاغیه‌های شماره ۶۰/۱۳۴۰۰۳ مورخ ۹/۶/۹۶ و ۶۰/۱۱۹۲۵۹ مورخ ۲۲/۵/۹۶ صادر شد. اجرای کامل طرح موردنظر مستلزم ایجاد شفافیت در فرآیند هزینه و درآمد واحدهای خرده‌فروشی و تجهیز این واحدها به صندوق مکانیزه به‌عنوان یکی از الزامات اجرا می‌باشد. ۲- به‌منظور فراهم شدن شرایط مناسب برای اجرای طرح، متعاقباً زمان اجرا تا فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌های لازم به تعویق افتاده است.


خواهشمند است دستور فرمائید به استناد ماده ۳ تصویب‌نامه شماره ه/۵۳۴۰۱ت/۴۶۹۰۶ مورخ ۲۴/۴/۹۶ هیأت وزیران سازمان امور مالیاتی با اولویت نسبت به تجهیز واحدهای خرده‌فروشی به صندوق مکانیزه فروش در زمان‌بندی مناسب و طی فرآیند کوتاه‌مدت اقدام نماید.


بدیهی است که این وزارت آمادگی لازم جهت هر گونه همکاری برای تجهیز اصناف به صندوق‌های مکانیزه فروش را اعلام می‌نماید.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *