خبرنگار باسابقه NBC: اکنون تاریخ آمریکا، تاریخ قاتلان بزرگ است


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از یاهونیوز، تام بروکاو مجری ارشد و کهنه‌کار شبکه NBC در برنامه‌ای که به مناسبت بررسی جنایت لاس وگاس اجرا می‌کرد به بیان خاطرات خود پرداخت و عنوان کرد: «این کشور آشکارا به عنوان کشوری در جهان مطرح است که آزمایش بزرگ خودحکمرانی را از سر می‌گذراند، حکمرانی قانون. مردم از سراسر جهان به آمریکا می‌آیند چرا که آنها می‌خواهند بخشی از رویای آمریکایی باشند».


تام بروکاو در مقدمه برنامه خود در بررسی حادثه گفت: «من به عنوان بخشی از این رویا بزرگ شدم اما اکنون وقتنی به عقب نگاه می‌کنم، تنها چیزی که به ذهن متبادر می‌شود این است که این کشور تاریخ قاتلان و تیراندازی‌های بزرگ است که به هیچ عنوان توضیحی عقلانی برای آن وجود ندارد».


بروکاو همچنین در صحبت‌های خود ضمن تشریح حادثه لاس وگاس، ادامه داد: «باز هم یک قاتل بزرگ از درون خود آمریکا در کنار جنایت‌های بزرگ دیگر از قبیل: جنایت در مدرسه ابتدایی در کانکتیکات، کشتار در ویرجینا و ..».


مجری معروف و بین‌المللی شبکه NBC که اکنون ۷۷ سال سن دارد، بیان داشت :« از ۱۷ مورد قتل بزرگ از دهه ۱۹۶۰ تاکنون، تنها دو مورد آن توسط تروریست‌هایس بنیادگرایان رخ داده است، تراژدی‌های ارلاندو و سن برناردینو».


بروکاو ضمن متهم کردن آمریکایی‌ها مبنی بر این که  هیچوقت نتوانسته‌اند بحث‌هایی مدنی را در مورد اسلحه و نحوه استفاده از آنها به راه بیندازند، در ادامه صحبت‌هایش عنوان داشت که «هرچه سلاح‌ها مرگبارتر می‌شوند، بحث‌های سیاسی مسموم‌تر می‌شوند».


انجمن اسلحه آمریکا (NRA) که یکی از قدرتمندترین لابی‌ها در سیاست ایالات متحده محسوب می‌شود، به صورت موقت در رقابت‌ها برای کسب مقام فرمانداری ایالت ویرجینیا، معاملات اسلحه را به حالت تعلیق درآورد اما به زودی دوباره این معاملات اسلحه را احیا خواهد کرد».


بروکاو در انتهای صحبت‌های خود عنوان کرد که خشونت ناشی از اسلحه، مسئله‌ای است که نیاز به بیشترین تلاش ما دارد و اولویت اول زندگی آمریکایی را تشکیل می‌دهد. 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *