صندوق‌های با درآمد ثابت را به کارگزاری‌ها بسپاریم


به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد”، به گفته بازرسی‌های بانک مرکزی پس از تصویب کاهش نرخ سود بانکی در هیچ شعبه‌ای تخلفی صورت نگرفته است. با این حال هنوز صندوق‌های با درآمد ثابت سودهای بالای ۲۰ درصد می‌دهند.


محمد مهدی رئیس زاده در خصوص صندوق‌های بادرآمد ثابت بیان کرد: صندوق‌های بانکی براساس نوع بانک متفاوت است. برخی از آنها هنوز بالای ۲۰ درصد سود می‌دهند که این مهم مغایر با قانون کاهش نرخ سود بانکی است.


عضو شورای پول و اعتبار ادامه داد: این صندوق‌های با درآمد ثابت با این بهانه که در بورس سرمایه گذاری و خریدار را در سود و زیان شریک کرده‌اند، سودهای بالایی برای خود در نظر گرفته اند این در حالی است که با توجه به تکیه داشتن این صندووق‌ها به بانک، عملا ضرری آنها را تهدید نمی کند. بنابراین می‌توان گفت که این صندوق‌ها محلی برای دور زدن بانک‌ها است


مشاور بانکی اتاق ایران در خصوص راه‌حل این صندوق‌ها گفت: در تمام دنیا صندوق‌های با درآمد ثابت در سیستم‌های جدا از بانک‌ها اجرایی می‌شوند. در واقع با توجه به فعالیت این صندوق‌ها در بازار سرمایه، انتظار می‌رود که آنها در زیرمجموعه‌های این بازار برای مثال کارگزاری‌ها فعالیت کنند.  


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *