۳۰۰ پروژه برای اقتصاد مقاومتی و اجرای بسته اشتغال


به گزارش پایگاه خبری «بااقتصاد» به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود عنوان کرد که تا ۲۱ شهریور ۸ میلیون و ۸۵۴ هزار تن به ارزش ۱۱ هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان گندم از کشاورزان خریداری شده که ۷ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده و ۳ هزار و ۵۷۱ میلیارد در دست پرداخت است. وی همچنین خاطرنشان کرد: تا ۱۹ شهریور ۵۴ هزار و ۶۸۳ دستگاه تاکسی جایگزین تاکسی‌های فرسوده شده است.


سخنگوی دولت ادامه  داد: در حال اجرای بسته اشتغال هستیم و از طرفی بیش از ۳۰۰ پروژه برای اقتصاد مقاومتی در دست داریم.


وی در ارزیابی  اظهاراتاخیر آمانو درباره برنامه هسته‌ای کشورمان عنوان کرد: جای هیچ تردیدی نیست که ایران پایبند پیمان مرتبط با برجام بوده و این بحث منتفی است. مشخص شد حرف‌های دولتمردان آمریکایی بی‌پایه و غیرحقوقی بوده است.


نوبخت همچنین به تبیین سخنان اخیر رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان پرداخت و گفت: ما در راستای تامین منافع ملی‌مان بهترین تصمیم را می‌گیریم. کشوری که بخواهد از برجام که یک قرارداد بین‌المللی است، خارج شود خودش ایزوله خواهد شد و بازنده اقدام احتمالی آمریکا خودش خواهد بود.


وی همچنین اعلام کرد در سطح مدیران عالی استان‌ها تغییراتی در حال انجام است، ممکن است از برخی تقدیر شود و برخی از استانداران در استان‌های دیگر مشغول کار شوند.


سخنگوی دولت درباره فاجعه انسانی که این روزها در میانمار اتفاق می‌افتد نیز گفت: از همه اهرم‌ها در مسئله میانمار استفاده می‌کنیم تا بتوانیم کمک‌های موثرتری داشته باشیم و دولت و ارتش میانمار را مقصر می‌دانیم.


وی پیرامون تخلف برخی از مدیران دولتی در ایام انتخابات نیز تصریح کرد: آنها وظایف قانونی خودشان را انجام دادند، اینکه استانداری در دوره انتخابات حاضر شود و از عملکرد دولت دفاع کند نه از کاندیدای خاص طبع کار او بوده، البته برای قوه قضاییه حق استقلال و انصاف را قائلیم. می‌دانیم اگر در این زمینه شکایتی هم از جریان رقیب دولت صورت گرفته باشد این قوه شفاف و با انصاف رسیدگی خواهد کرد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *