×

توافق ۵۰۰ میلیون یوریی ایران و پاکستان

 • کد نوشته: 1173
 • ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون اقتصادی رئیس جمهوری در دیدار وزیر خارجه پاکستان با بیان اینکه فوری‌ترین گامها باید در حوزه بانکی و حمل و نقل برداشته شود، اظهار کرد:شرایط امروز منطقه، همکاری هر چه بیشتر ایران و پاکستان را در حوزه امنیت و توسعه منطقه‌ای ضروری می‌کند.

  توافق ۵۰۰ میلیون یوریی ایران و پاکستان
 • به گزارش پایگاه خبری “با اقتصاد” به نقل از ایسنا، محمد نهاوندیان عصر دوشنبه در دیدار “خواجه محمد آصف” وزیر خارجه پاکستان، اظهار کرد: اگر چه سطح تجارت دو کشور ۳۵ درصد رشد را نشان می‌دهد، اما در فضای پس از تحریم باید شاهد جهش در مناسبات اقتصادی و رسیدن به هدف ۵ میلیارد یورویی باشیم.


  وی تصریح کرد: اجرای توافق خط اعتباری دوطرفه ۵۰۰ میلیون یورویی بانکهای مرکزی و گشایش شعبه بانک در دو کشور باید در ۳ ماه آینده تحقق یابد.


  معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: برقراری خط کشتیرانی مسافری و باری بین چابهار و کراچی و خط پروازی مستقیم بین دو کشور می تواند زمینه ساز همکاری‌های بلندمدت تر شود.


  نهاوندیان همچنین با بیان اینکه “تروریسم با تحریف فرهنگ دینی از بیکاران جوان سربازگیری می‌کند”، عنوان کرد: اگر چه مقابله نظامی و سیاسی با تروریسم ضروری است، ولی برخورد ریشه ای با افراط گری مستلزم همکاری همزمان در حوزه فرهنگ و اقتصاد است.


  وزیر خارجه پاکستان نیز دراین دیدارخواهان سرعت گرفتن مذاکرات تجارت ترجیحی و آزاد بین ایران و پاکستان شد و تاکید کرد: برای گسترش روابط بانکی، باید از مانع ارزیابی‌های نادرست برخی موسسات گذر کنیم.


  “خواجه محمد آصف” همچنین همکاری پاکستان و ایران در حوزه برق و گاز را به نفع هر دو طرف و منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد تا دیدار بعدی سران دو کشور، گامهای فوری موثری برای گسترش همکاری های اقتصادی برداشته شود.


  وی با بیان اینکه ارتباط ریلی و جاده ای گوادر – چابهار، ظرفیت حمل و نقل و ترانزیت منطقه را ارتقاء خواهد بخشید، گفت: همکاری سه جانبه پاکستان، ایران و چین برای سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل و انرژی سرعت خواهد گرفت.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *