×

اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی برای مشاغل خانگی

 • کد نوشته: 3241
 • ۱۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • توسعه طرح مشاغل خانگی در هشت استان، سرمایه‌گذاری ۵۵۰۰ میلیارد تومانی در حوزه آموزشهای مهارتی و اشتغالزایی ۱۵ هزار نفری تعاونی‌های گردشگری و هتلداری از مهمترین عناوین اخبار هفته جاری بود.

  اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی برای مشاغل خانگی
 • به گزارش پایگاه خبری”بااقتصاد” به نقل از ایسنا، در هفته‌ای که گذشت وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی با هدف تسهیل طرح توسعه مشاغل خانگی با یکدیگر تفاهم‌نامه مشترک همکاری امضا کردند.


  بر اساس این تفاهم‌نامه، طرح توسعه مشاغل خانگی در هشت استان کشور و برای ۲۰ هزار نفر به اجرا در می‌آید.


  علی ربیعی وزیر کار در این مراسم، از اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: هدف اصلی ما رسمی و پایدار کردن مشاغل خانگی است و به زودی نوعی از بیمه تامین اجتماعی ارزان قیمت را رونمایی خواهیم کرد تا بتوانیم از این طریق  گام بزرگی در جهت رسمی کردن مشاغل برداریم.


  وی با اشاره به تدوین برنامه‌های وزارت کار در حوزه آی سی تی و گردشگری، ‌افزود: طی دو سال توانستیم ۳۲۰ هزار شغل را فرصت یابی و با متغییرهایی به شغل تبدیل کنیم و برنامه بعدی ما در حوزه گردشگری خواهد بود.


  علی ربیعی با بیان اینکه بزرگترین مسئله دولت اشتغال است، اظهار کرد: اولین قدم در مسیر اشتغالزایی اینجاد فرصت‌های شغلی و آماده سازی افراد برای تبدیل این فرصت‌ها به شغل است. در واقع از هر ظرفیتی حتی ظرفیت‌های نهفته برای ایجاد فرصت‌های شغلی باید استفاده کنیم.


  در هفته ای که گذشت وزیر کار به دنبال طرح سوال برخی نمایندگان در خصوص وضعیت مربیان فنی و حرفه‌ای و اشغال فرصتهای شغلی توسط اتباع بیگانه به مجلس رفت و توضیحاتی در این باره ارائه کرد.


  وی علیرغم آنکه تاکید کرد که در مساله اتباع بیگانه تنها وزارت کار مسئول نیست و دستگاهها و ارگانهای دیگر هم مسئولیت دارند اما مجلس قانع نشد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *