بسته خبری هفته دوم مهرماه


برخی از مهمترین اخبار حوزه تولید وتجارت هفته دوم مهرماه در ادامه آمده است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل آن در دسترس خواهد بود.


تبادل گواهی مبدا کالاهای صادراتی میان گمرکات ایران و ترکیه الکترونیکی شد.


گمرک ایران در جهت تسهیل در صادرات و تبادل اسناد صادراتی میان ایران و ترکیه طی بخشنامه ای به صادرکنندگان اعلام کرد تا گواهی مبدا کالاهای صادراتی خود را با تایید اتاق های بازرگانی دو طرف از طریق الکترونیکی برای گمرک ارسال کنند.


صادرات سنگ‌آهن ۴۶ درصد بیشتر شد


ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در پنج ماهه نخست سال جاری معادل ۳.۶ میلیارد دلار بوده در حالی که کل صادرات سال قبل در این حوزه معادل هفت میلیارد دلار بوده است.


 


صندوق‌ مکانیزه فروش نصب شود


وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار تجهیز واحدهای خرده‌فروشی به صندوق مکانیزه فروش در زمان‌بندی مناسب شد.


 


رشد ۸۰ درصدی مبادلات تجاری ایران و اورپا/ قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی


رئیس اتاق بازرگانی تهران،در چهارمین همایش اروپا و ایران در زوریخ سوئیس به بیان  آمارها و ارقام مختلف در تجارت ایران و اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی نویدبخش آغاز همکاری‌های ایران و اروپا است.


 


پیگیری فرار مالیاتی ۸ هزار میلیارد تومانی کارت‌های بازرگانی در مجلس


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بر اساس مستندات و گفته‌های مسئولان سازمان مالیاتی و گمرک، تا انتهای فروردین‌ ماه سال گذشته رقمی حدود ۸ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی بابت سوء استفاده کارت‌های بازرگانی وجود داشته است.


 


مشکلات آذراب حل نشد/ عدم اجرای دستور وزیر صنعت


درحالی‌ معاون امور صنایع وزیر صنعت بنا بر دستور شریعتمداری باید گزارش روزانه ای از وضعیت دو واحد تولیدی هپکو و آذرآب ارائه می کرد که با گذشت یک هفته هنوز خبری از این گزارش‌ها نیست.


 


کشف ۴۵ کیلو نقره قاچاق در زاپاس کامیون


ماموران گمرک به کمک ایکس ری کامیونی، موفق به کشف ۴۵ کیلو نقره از زاپاس های یک دستگاه کامیون شدند.


 


سالانه ۹۴۰ میلیون دلار پوشاک به کشور قاچاق می شود


عضو هیات‌مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: طبق آمار جهانی در سازمان ملل (یونیدو) واردات پوشاک به ایران یک میلیارد دلار است، اما طبق آمار واردات پوشاک به ایران توسط گمرک در سال گذشته رقمی معادل ۶۱ میلیون دلار اعلام شده است.


 


تسهیل در صادرات گیاهان دارویی


دفتر صادرات گمرک ایران در بخشنامه ای، شرایط جدید صادرات گیاهان دارویی را به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد.


راه‌اندازی مرکز جذب سرمایه‌گذاری خارجی


رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: اولین کار صورت گرفته در این مرکز، بررسی قانون فعلی جذب سرمایه‌گذاری خارجی بود.


 


اتریش، دروازۀ ورود ایران به غرب


اولین میزگرد تخصصی اتریش به همت دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت ایران و با استقبال نمایندگان بخش خصوصی و حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی برگزار شد.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *