×

عادل الجبیر: روابط با روسیه شراکت با آمریکا را نقض نمی‌کند

 • کد نوشته: 3333
 • ۱۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • عادل الجبیر که به همراه پادشاه عربستان سعودی به مسکو سفر کرده است، امروز در مصاحبه با شبکه روسیه ۲۴ ضمن سازنده خواندن نقش روسیه در خاورمیانه گفت روابط ما با آمریکا یک شراکت استراتژیک است اما به اعتقاد ما گسترش روابط با روسیه به این مساله خللی وارد نمی‌کند و در تلاش هستیم با بسیاری از کشورها از جمله روسیه نیز همکاری داشته باشیم.

  عادل الجبیر: روابط با روسیه شراکت با آمریکا را نقض نمی‌کند
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، وزیر خارجه عربستان تاکید کرد، موضع‌ روسیه و عربستان درخصوص مساله فلسطین یکسان است و دو کشور در راستای نزدیک سازی موضع خود در خصوص سوریه نیز تلاش می‌کنند تا به یک راه‌حل مسالمت‌آمیز درباره این کشور دست یابند.


  وزیر خارجه عربستان در میان هیئتی عالی‌رتبه از مسئولان سعودی است که به ریاست سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور به مسکو سفر کرده‌اند.


  وی در گفت‌وگو با شبکه روسیه ۲۴، به «نقش سازنده» این کشور در منطقه خاورمیانه اشاره کرد و گفت: گسترش روابط با روسیه اصول شراکت استراتژیک بین عربستان و ایالت متحده را نقض نمی‌کند.


  الجبیر اظهار داشت: روابط ما با آمریکا یک شراکت استراتژیک است اما به اعتقاد ما گسترش روابط با روسیه به این مساله خللی وارد نمی‌کند و در تلاش هستیم با بسیاری از کشورها از جمله روسیه نیز همکاری داشته باشیم.


  وی افزود: روابط قوی با روسیه به حل مسائل در منطقه کمک خواهد کرد، همانطور که داشتن روابط به آمریکا به این مساله کمک می‌کند.


  سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان روز چهارشنبه چهارم اکتبر با هیئتی از وزیران و فعالان اقتصادی وارد مسکو شد، این نخستین سفر وی به روسیه است و تا روز یکشنبه به طول می‌انجامد.  


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *