×

اردوغان خطاب به رهبران اقلیم: تنها راه، بازگشت به نقطه اول است

 • کد نوشته: 3415
 • ۱۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در واکنش مجدد به برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان ضمن تأکید بر حفظ یکپارچگی عراق تصریح کرد: برخی تلاش می‌کنند که باعث تجزیه و تقسیم بندی منطقه ما شوند اما ما بازی‌ آنها را برهم خواهیم زد. ما می‌دانیم که برای شمال عراق چه نقشه‌هایی در نظر گرفته شده است. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به همان نقطه‌ای که آغاز کردید، بازگردید.

  اردوغان خطاب به رهبران اقلیم: تنها راه، بازگشت به نقطه اول است
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان، ‌رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به رفراندوم اخیر در کردستان عراق گفت: برخی تلاش می‌کنند که باعث تجزیه و تقسیم بندی منطقه ما شوند اما ما بازی‌ آنها را برهم خواهیم زد. ما می‌دانیم که برای شمال عراق چه نقشه‌هایی در نظر گرفته شده است. در حال حاضر زمزمه‌هایی شنیده می‌شود مبنی بر اسرائیل کوچک. ما عاقبت دولت اقلیم کردستان عراق را که به غیر از اسرائیل حامی دیگری پیدا نکرده است، خواهیم دید. شما نمی‌توانید نتیجه‌ای از این مساله بگیرید. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به همان نقطه‌ای که آغاز کردید بازگردید.


  وی افزود: دادگاه قانون اساسی اذعان کرد که همه‌پرسی غیرقانونی است و این گام اشتباه بوده و تنها از حمایت اسرائیل برخوردار است.


  اردوغان به بارزانی نسبت به پایان کار شمال عراق به دلیل این گام اشتباه هشدار داد و گفت:‌ نمی‌توانید به آنچه می‌خواهید برسید پس به همان نقطه اول بازگردید و الا در منطقه تنها خواهید بود.


  رئیس جمهوری ترکیه امروز (شنبه) در سخنرانی خود در نشست مشورتی و ارزیابی حزب عدالت و توسعه که در استان افیون برگزار شد، فاش کرد، یک مقام سابق فرانسوی و یک مقام اسرائیلی در کنار مسعود بارزانی طرح نقشه تقسیم عراق را ریختند اما ما با تهران و بغداد در صدد ارائه سازوکاری سه جانبه برای تحت کنترل گرفتن تحولات مناطق مرزی هستیم.


  اردوغان خاطرنشان کرد، وزیر خارجه پیشین فرانسه و یک شخص یهود در کنار بارزانی طراحان تقسیم عراق بودند.


  وی ترکیه تصریح کرد: این آشوب تنها از کسی بلند می‌شود که به دنبال تقسیم ماست. تنها مدافع حقوق کردها در منطقه ترکیه است و ما همواره به آنها در شمال عراق کمک کرده و حقوق آنها را پرداخت کرده‌ایم.


  رئیس‌جمهور ترکیه همچنین از آغاز یک عملیات جدی در ادلب سوریه خبر داد یک مقام ارتش آزاد سوریه نیز گفت که این گروه خود را برای ورود به این منطقه با حمایت نیروهای ترکیه آماده کرده است.


  اردوغان اضافه کرد: از امروز یک عملیات جدی در ادلب آغاز شده که ادامه خواهد داشت. عملیات ادلب را نیروهای مسلح ترکیه از داخل مرزها و نیروهای سوریه از هوا حمایت می کنند. سربازان ترکیه در سوریه نیستند


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *