×

فاینانس اسلامی تشکیل می شود!

 • کد نوشته: 1191
 • ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • فرابورس ایران در مجمع سالیانه فدراسیون بورس‌های جهانی (WFE) که به میزبانی بورس تایلند در شهر بانکوک برگزار شد، حضور یافت و در خصوص تغییر وضعیت عضویت خود از وابسته به دائم در این فدراسیون به مذاکره پرداخت.

  فاینانس اسلامی تشکیل می شود!
 • به گزارش  پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل ایبِنا؛ مجمع سالیانه فدراسیون بورس‌های جهانی موسوم به WFE با موضوع اصلی نقش بورس‌ها در توسعه پایدار به عنوان پیام‌آوران تغییر و توسعه اقتصادی، با حضور نمایندگانی از بورس‌های جهانی و منطقه‌ای از جمله فرابورس ایران در شهر بانکوک برگزار شد که طی آن فرابورس نیز دیدارها و جلساتی با رئیس آیسکو و رئیس فدراسیون بورس‌های جهانی داشت.


  فرابورس ایران در مجمع سالیانه فدراسیون بورس‌های جهانی (WFE) که به میزبانی بورس تایلند در شهر بانکوک برگزار شد، حضور یافت و در خصوص تغییر وضعیت عضویت خود از وابسته به دائم در این فدراسیون به مذاکره پرداخت.


  فدراسیون جهانی بورس‌ها به‌عنوان معتبرترین نهاد صنعت بورس، تمامی جنبه‌های دادوستد اوراق بهادار را از لحاظ فنی، تجاری، حقوقی و اقتصادی مد نظر قرار می‌دهد و رسالت‌ اصلی آن ارتقای استانداردهای بازار و آمارهای قابل اتکا و حمایت از قانون‌گذاران، سیاست‌گذاران و سازمان‌های دولتی جهت ایجاد بازار شفاف و منصفانه است.


  ‌ به گفته مهسا توکلی رئیس اداره برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل فرابورس ایران، هر ساله موضوعی به عنوان تم اصلی این فدراسیون انتخاب می‌شود که سال گذشته این موضوع به ارتباط میان بورس‌ها اختصاص داشت و این بار تم اصلی، نقش بورس‌ها در توسعه پایدار در نظر گرفته شد.


  توکلی با بیان اینکه در این دیدارها درباره تبدیل وضعیت عضویت فرابورس از وابسته به دائم در WFE که پیش‌بینی می‌شود فرایندی سه‌ساله باشد، گفتگوهایی صورت گرفت، افزود: پیش از این در تاریخ ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶ فرابورس به عنوان عضو وابسته در فدراسیون جهانی بورس‌ها پذیرفته شد.


  در حاشیه مجمع سالیانه فدراسیون بورس‌های جهانی ملاقات‌هایی میان فرابورس و بورس‌های کشورهای اسلامی و منطقه از جمله مرکز مالی آستانه قزاقستان به منظور شکل‌گیری همکاری و مراودات آتی صورت گرفت.


  در همین زمینه فرابورس ایران با بورس چیتاگونگ بنگلادش و بورس مالزی در خصوص تقویت انجمن Islamic Finance گفتگو کرد و بورس چیتاگونگ را به منظور تشکیل جلساتی با کمیته فقهی سازمان بورس به ایران دعوت کرد.


  همچنین فرابورس این بورس‌ها را برای عضویت در فدراسیون بورس‌های اروپایی و آمریکایی (FEAS) تشویق کرد تا بتوانند با همکاری همدیگر، بخش Finance Islamic را در فیاس ایجاد کنند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *