تعمیرات اساسی فاز ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی در دست اجرا است


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، فعالیت تعمیرات اساسی فاز ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی برای اولین بار از سوم مهرماه با توقف فاز ۱۷ آغاز شده است که براساس برنامه تعمیراتی قرار است توقف کامل پالایشگاه از ۱۷ مهرماه به مدت ۶ روز و در نهایت ۳۰ ام مهرماه بعد از انجام فعالیت‌های تعمیراتی فازهای ۱۸ خاتمه خواهد یابد.


حسن اسعدی، سرپرست پالایشگاه هفتم پارس جنوبی در این باره گفت:براساس توافقات در سطح کلان وزارت نفت همچنین توافق مدیران عامل دو شرکت SPGC  و POGC با رویکرد تحویل و تحول بخشی واحدهای عملیاتی، از ابتدای مردادماه مدیریت و مسئولیت تولید و راهبری عملیات پالایشگاه هفتم به مجتمع واگذار شده است و در یک بازه گذار با رفع نواقص و پانچ‌های اصلی توسط پیمانکاران طرح، فرآیند تحویل و تحول پالایشگاه نهایی خواهد شد.


به گفته وی، تعمیرات اساسی جاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و برای حفظ تولید پایدار و ایمن در زمستان پیش‌رو، برنامه‌ریزی برای انجام بیش از هزار و ۸۵۰ مورد فعالیت تعمیرات اساسی در چارچوب چهار هدف اصلی در دستور کار است.


قرار است در این بازه رفع نواقص و پانچ‌های پروژه توسط سازندگان و دو پیمانکار اصلی طرح انجام می‌شود.


وی افزود: عمده فعالیت‌ها در بخش ابزار دقیق و سیستم کنترل، با انجام دانلود لاجیک سیستم‌های F&G , ESD , DCS و پکیج‌ها است.


اسعدی گفت: در بخش برق، تکمیل سیستم PDCS، تست لاجیک ژنراتورهای دیزل اضطراری، نصب برق گیرها و رله‌های ارت فالت سوییچ‌گیری LV,MV (ولتاژ پایین و ولتاژ متوسط)، تنظیمات سیستم‌های حفاظتی پست GIS و رفع مشکل Barring Block کمپرسورهای صادرات از اهم فعالیت‌ها است.


به گفته وی؛ رفع تنگناها و چالش‌های عملیاتی با تعویض غربال‌های مولکولی واحدهای نم‌زدایی سه ردیف گازی (۹ بستر) ، اصلاح صافی‌های ورودی و خروجی کلد باکس، انجام اقدامات اصلاحی از جمله مسیرهای تزریق متانول به واحدهای استحصال اتان هر چهار ردیف گازی، انجام تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات اصلی دوار و سیستم‌های برق و ابزار دقیق از دیگر مواردی است که در این تعمیرات انجام می‌شود.


بر اساس این گزارش، کنترل هدر رفت منابع یوتیلیتی و محصولات پالایشگاه با رفع نشتی داخلی شیرهای کنترلی مسیر گاز منتهی به شبکه مشعل (۱۴ شیر کنترل اصلی)، رفع نشتی‌های شبکه بخار پالایشگاه و همچنین مهار نشتی شبکه آب بویلرها (BFW) نیز در این بازه انجام می‌شود.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *