×

جنگ بزرگ و نهایی با داعش در مرز عراق و سوریه خواهد بود

 • کد نوشته: 3474
 • ۱۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • در ادامه نبردهای ائتلاف ضد داعش علیه داعش معاون فرمانده کل ائتلاف ضدداعش گفت جنگ نهایی و بزرگ علیه داعش در میانه رود فرات و در مرز عراق با سوریه خواهد بود و این جنگ خیلی زود آغاز خواهد شد.

  جنگ بزرگ و نهایی با داعش در مرز عراق و سوریه خواهد بود
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، رابرت سوفجی، معاون فرمانده کل ائتلاف ضد داعش به خبرگزاری فرانسه گفت: جنگ بزرگ و نهایی در میانه رود فرات و در مرز عراق با سوریه خواهد بود. تمامی حملات در این سمت و سو خواهد بود و این جنگ خیلی زود آغاز خواهد شد. حدود ۲۰۰۰ تن از تروریست‌های داعش همچنان در این مناطق هستند.


  وی تأکید کرد: تروریست‌های داعشی که کشته نشدند یا در جنگ‌ها بازداشت نشدند تلاش می‌کنند خود را در میان ساکنان مخفی کنند.


  اندرو کرفت، معاون فرمانده نیروی هوایی ائتلاف نیز گفت: نیروهای عراقی توانستند داعش را شکست داده و خیلی سریع برای جنگ‌های بعدی آماده شوند.


  وی تأکید کرد: ائتلاف برای هماهنگی با این پیشروی به سرعت حرکت کرد. داعش دیگر یک نیروی نظامی نیست بلکه باندهای شورشی است و چالش سال‌های بعدی در عراق و سوریه مربوط به فعالیت نیروهای پلیس خواهد بود چراکه باندهای زیرزمینی داعش همچنان حملات غافلگیرکننده‌ای را در مناطقی که گرفته شده انجام می‌دهند.


  کرفت گفت: بیش از ۱۰۰۰ داعشی اسیر شدند و بیشترشان به دست نیروهای پیشمرگ کشته شدند. همکاری بسیار خوبی میان نیروهای عراقی که در حویجه پیشروی می‌کنند تا با نیروهای کرد که کنترل کرکوک را در دست دارند، وجود دارد. تنش در سطح سیاسی است اما در سطح امنیتی همکاری در سطح بسیار بالایی قرار دارد.


  اظهارات این مسئولان آمریکایی دو روز بعد از آزادی حویجه، یکی از آخرین مقرهای داعش در عراق ایراد شد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *