×

دفتر ریاست جمهوری به کار پلاسکو رسیدگی می‌کند

 • کد نوشته: 1195
 • ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • ساختمان پلاسکو با ۵۴ سال قدمت، در روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵، در پی آتش سوزی فروریخت که در این حادثه ۱۶ نفر از آتش‌نشانان شهید شده و ۶ نفر از پرسنل نیز فوت کردند و علاوه بر این، حادثه خسارات مالی زیادی بر جای گذاشت. دولت در حالی به مالباختگان وعده کمک مالی داد که ماجرا هنوز داغ بودو اکنون، با گذشت ماه هنوز محقق نشده است. در این راستا، رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان از قرار تنظیم جلسه‌ای میان اهالی پلاسکو با مسئولان ریاست جمهوری خبر داد.

  دفتر ریاست جمهوری به کار پلاسکو رسیدگی می‌کند
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از ایسنا، مجتبی درودیان اظهار کرد: با وجود گذشت چند ماه از حادثه پلاسکو هنوز در زمینه دریافت وام برای کسبه مشکلات متعددی وجود دارد و این در حالی است که سود تعیین شده به قدری بالا است که کسبه توان پرداخت آن را ندارند. بر همین اساس، در این مدت پیگیری‌های زیادی انجام شده و به مسئولان مختلفی از جمله رئیس کل بانک مرکزی نامه‌هایی ارسال شده است.


  وی ادامه داد: همچنین مکاتباتی با دفتر ریاست جمهوری داشتیم که طی آن، روز گذشته از سوی ریاست دفتر بازرسی ریاست جمهوری تماسی گرفته شده و این گونه اعلام کردند که در این هفته یک جلسه حضوری در این زمینه برگزار می­شود تا خواسته‌های کسبه پلاسکو از سوی ریاست‌جمهوری پیگیری شود.


  درودیان در عین حال عنوان کرد: از سوی دیگر کسبه نگران هستند که پس از ساخته شدن بنای جدید وضعیت مالکیت آ­ن­ها چگونه می­شود. دراین راستا، چند تجمع‌ مختلف برگزار شده و اهالی پلاسکو نگرانی خود را نسبت به عدم عقد قرارداد از سوی بنیاد مستضعفان به کرات اعلام کرده‌اند.


  رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان همچنین اظهار کرد: در مورد وام‌های بانکی نیز تاکنون چهار تا پنج نفر را به بانک معرفی کرده‌ایم که البته روند دریافت این وام نیاز به مهلتی دو هفته‌ای دارد. اگرچه برخی از همکاران ما به دلیل شرایط بدی که در آن قرار دارند، مجبور شده‌اند از چنین وامی استفاده کنند اما پیش‌بینی ما آن است که در آینده برای بازپرداخت این مبلغ با مشکلات متعدد مواجه شوند؛ چرا که اقساط این وام ۳۶ ماهه بوده و در هر ماه کسبه موظف به پرداخت رقمی معادل ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان هستند، که این رقم برای بخش تولیدی هزینه‌ای بسیار بالا محسوب می‌شود.


  وی همچنین به رکود حاکم در بازار اشاره کرد و گفت: در بازار نور با توجه به فاصله‌ای که این پاساژ با بازارهای اصلی شهر دارد، رکود بیشتر بوده و بر همین اساس برخی از کسبه ترجیح داده‌اند از این محل جابه‌جا شوند.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *